Przegląd tygodnia (27 marca – 2 kwietnia)

Różnorodne światy widziane płasko, w 3D i z lotu ptaka.

W minionym tygodniu poznaliśmy dwie powieści wizualne – spokojne Windy Meadow – A Roadwarden Tale i niepokojące Dr. Emmerson’s Nocturnes, wybieraliśmy się na śmieszny Dziki Zachód w Cowboys & Rustlers oraz wzbiliśmy się w przestworza w Bird’s Eye Odyssey. Tak różnorodnie nie było od dawna.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (27.03-2.04):

Arena Renovation (PC – wczesny dostęp)
Death Roads: Tournament (PC – wczesny dostęp)
Farmer’s Father (PC – wczesny dostęp)
Succubus (PlayStation 4)
Tainted Grail: The Fall of Avalon (PC – wczesny dostęp)
Total Tank Generals (PC)
Uragun (PC)

Nadchodzące premiery (3-9.04):

Court of Crowns (PC)
Drill Deal – Oil Tycoon (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Windy Meadow – A Roadwarden Tale (PC)

Moral Anxiety Studio po sukcesie swojej pierwszej gry Roadwarden, kontynuuje doświadczenia w kolejnej powieści wizualnej. Na nowo odkrywają tajemniczy świat Viaticum, tym razem przez pryzmat trójki bohaterów, których historie się przeplatają, a podejmowane decyzje mają kolosalny wpływ na ich życie. Osadę Wietrzna Łąka odwiedzimy w 2023 roku.

Cowboys & Rustlers (PC)

Nową gra twórców Rustlera, którzy teraz nazywają się Quantum Creation. Po tytule Cowboys & Rustlers wiemy, że akcja ich kolejnej humorystycznej produkcji przeniesie graczy na prawdziwie Dziki Zachód. Przyjaźń z koniem, pojedynki z kowbojami, smaganie batem, barowe bójki i poker – to tylko mała część atrakcji. Data premiery nie została ujawniona.

Bird’s Eye Odyssey (PC)

Nikodem Swider i studio Source Byte zapowiedzieli grę w której latamy ptakiem i dostarczamy paczki, zrzucamy bomby, prowadzimy czołg oraz… przeżywamy fantastyczną przygodę, by poznać prawdę o swoim wygnaniu z klanu. Jak podają twórcy na Steamie, gra będzie „wkrótce dostępna”.

Dr. Emmerson’s Nocturnes (PC)

Od symulatora wędkarza, przez interaktywną opowieść inspirowaną twórczością H.P. Lovecrafta, po nową serię noweli wizualnych 3D z gatunku weird fiction. Dr. Emmerson’s Nocturnes jest kolejnym podejściem studia Bit Golem do wprowadzania literatury w interaktywne medium. Produkcja ma oferować minimum trzy historie napisane przez najlepszych autorów, w tym wspomnianego H.P. Lovecrafta czy Stefana Grabińskiego. Szczegółów nie znamy. Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: