Przegląd tygodnia (23-29 sierpnia)

Sporo się działo, w czym zasługa online’owego gamescomu i imprez, które starały się pod niego podpiąć.

Jedna polska gra otwierała targi, inna rozpoczęła pokaz Xboksa… a kolejne – po prostu – godnie się zaprezentowały. Podczas gamescomu zapowiedziano trzy „nowe” rodzime produkcje: A Wake Inn: Rebooked, Dying Lighta (!) i Scorchlands, choć ja podpiąłbym pod tę listę także Alaskan Truck Simulator.

Pierwsza jest twórczym rozwinięciem już wydanego tytułu, druga portem blockbustera, trzecia to faktyczna nowość, a czwarta wyląduje na nowych platformach. Ktoś powie: co tak mało? Odsyłam do ubiegłotygodniowego przeglądu, w którym zapowiedzi było bez liku!

Premiery polskich gier:

Bum Simulator (PC)
Night Flight
(Switch)
Sniper Ghost Warrior Contracts 2
(PlayStation 5)

Zapowiedzi polskich gier:

A Wake Inn: Rebooked (PC)

W lutym tego roku premierę miał horror A Wake Inn, dedykowany urządzeniom do wirtualnej rzeczywistości, o którym już pisaliśmy. Studio VR Bros postanowiło jednak wydać nową, rozszerzoną wersję gry, która uruchomi się na pecetach i nie będzie wymagać gogli rzeczywistości wirtualnej. Poza tym dostaniemy nowe zadania, lokacje, dodatkowe zakończenia i zmienione sterowanie, przystosowane do klawiatur i padów.

Dying Light (Switch)

Podczas prezentacji Dying Light 2: Stay Human na pokazie Xboksa, Techland potwierdził wcześniejsze plotki. Wydany w 2015 roku Dying Light trafi na Nintedo Switcha w wersji Platinum Edition. Więcej informacji znajdziecie w naszej relacji, ewentualnie przewińcie trzeci epizod Dying 2 Know do 18 minuty i 30 sekundy. Gameplay’u co prawda  nie zobaczycie, ale wizualizację pudełkowej wersji (tak!) – i owszem.

Scorchlands (PC)

Prawdziwa nowość w tym zestawieniu. Wydawca Movie Games zapowiedział podczas gamescomu „relaksujący” city builder Scorchlands. Odpowiada za niego studio Ringlab, a fani gatunku dowiedzą się dużo więcej z tego newsa.

https://www.youtube.com/watch?v=BgCqn6JZjwE

Alaskan Truck Simulator (PC, PS4, XOne)

Może z uwagi na wiek szwankuje mi pamięć, ale przy polskich grach raczej się nie mylę. Według mojej wiedzy, symulator prowadzenia wielkiej ciężarówki Alaskan Truck Simulator od Road Studio był zapowiedziany tylko na pecety, tymczasem w nowym materiale pojawiają się konsole PlayStation 4 i Xbox One. (Oraz PlayStation 5 i Xbox Series X, ale zakładam, że gra się na nich, po prostu, uruchomi). Po szczegóły musicie pojechać w to miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=k3ht1-8hick

Powiązane gry: