Dying Light faktycznie trafi na Switcha; za nami odcinek Dying 2 Know

„Jedynka” dojrzała do debiutu na małej platformie, „dwójka” zasadza się na większe konsole.

O tym, że parkourowe starcia z żywymi trupami uskutecznimy także na konsoli Nintendo wiadomo od ponad miesiąca, dotychczas jednak bazowaliśmy na (wiarygodnym) wycieku… miło więc usłyszeć, że Techland oficjalnie potwierdził istnienie porta. Ten powinien ukazać się „wkrótce”; w pudełkowym wydaniu znajdziemy zaś mapę, „podręcznik przetrwania” oraz naklejki. „Platynowa edycja” ma zawierać cztery dodatki, podstawkę oraz pakiet kilkunastu skórek.

Istnienie konwersji zdradził trzeci odcinek techlandowego programu „Dying 2 Know”, podczas którego autorzy i autorki odpowiadają na pytania fanów oraz prezentują nowe materiały z builda. Nie mogło na nim zabraknąć zwiastuna, jaki widzieliśmy podczas gamescomowego pokazu Microsoftu.

Poza tym zespół opowiedział co nieco o parkourze (ten został zaprojektowany od nowa, mamy go wykorzystać także w starciach), systemie walki (ma oferować większą „świadomość” ciała, w studiu mocapowym stawili się profesjonalni kaskaderzy), broni (otrzymamy ponad 200 modeli) i The City, gdzie toczy się akcja. Pełni zapis odcinka znajdziecie poniżej.

Tytuł zadebiutuje już 7 grudnia, jednocześnie na pecetach, PS4, PS5, XBO i XSX.