A Wake Inn pokaże horror manekina na wózku inwalidzkim

Wydaje się, że bardziej niż o poruszenie tematu niepełnosprawności chodzi o ograniczenia VR-u.

Przygotowywana przez VR Bros produkcja ma nas straszyć w duchu klasycznych filmów i gier grozy. Znajdziemy się więc w opuszczonym hotelu z mroczną przeszłością, zamieszkanym przez inne ludzkich rozmiarów lalki. Nie wiemy, kim jesteśmy ani co to za miejsce – naszym jedynym przewodnikiem będzie dobiegający z krótkofalówki głos właściciela obiektu, doktora Finnegana. W toku zabawy będziemy rozwiązywać zagadki środowiskowe przybliżające nas do poznania historii hotelu.

Aktualni „goście” nie mają dobrych zamiarów, więc czasem będzie trzeba się skradać, a innym razem nawiążemy walkę. Możliwości przykutego do wózka bohatera są tu ograniczone, jednak dzięki zbieranym przedmiotom awatar potrafi np. wytwarzać granaty kopiące prądem. W jednym z komentarzy na YouTubie twórcy stwierdzili też, że w grze nie będzie wielu jump scare’ów – zamiast tego wolą kreować upiorną atmosferę.

Gra ukaże się na HTC Vive, Oculus Rifcie oraz Valve Index 25 lutego – z tej okazji autorzy przygotowali zwiastun.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o produkcji z ust samych developerów, autorzy przygotowali również dwa odcinki materiału zza kulis. Pierwszy pokazuje m.in. sposób prowadzenia postaci.

W drugim VR Bros pokazują nam zakamarki hotelu, który będziemy zwiedzać.