Przegląd tygodnia (16-22 sierpnia)

Wakacje zbliżają się do końca, bo studia powiązane ze spółkami zarzuciły nas nowymi zapowiedziami.

Osiem gier: trzy FPS-y, fabularny point’n’click, dwa city buidery i dwa symulatory. Każdy gracz znajdzie coś dla siebie, choć na czoło wysuwają się zwłaszcza produkcje od Paradark Studio i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ale to moja opinia i fani symulatorów mogą mieć odmienne zdanie. Obowiązkowo sprawdźcie też nasz obszerny  kalendarz premier.

Od tego tygodnia wprowadzam nowość w przeglądzie tygodnia. Jest to zestawienie polskich gier, które miały premiery na pecetach, urządzeniach VR i konsolach. Mam nadzieję, że się Wam przyda.

Premiery polskich gier:

Hell Architect (PC)
Rise Eterna (Xbox One)
Thea 2: The Shattering (Switch)
Volleyball Challenge (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

ExeKiller (PC)

Cyberpunk połączony z westernem i w kolorystyce wyjętej wprost z Blade Runnera 2049. Przynajmniej tak na trailerze prezentuje się ExeKiller, debiutancka gra Paradark Studio. Po więcej szczegółów odsyłam do naszego tekstu.

Best Month Ever! (PC, PS4, Switch, XO)

Interesujący projekt, bo odpowiada za niego Warszawska Szkoła Filmowa. Point’n’click Best Month Ever! może być grą tematycznie ciężką, bo historia jest dość niejednoznaczna, gdzie smutek przeplata się z radością. To pierwsza produkcja WSF, więc zobaczymy, czy potrafią ciekawe pomysły przenieść do świata interaktywnej rozrywki.

Forgive me Father (PC)

Studio Byte Barrel od dawna pracuje nad symulatorem MythBusters: The Game na licencji Discovery, ale jak widać nie ma problemu, by stworzyć kolejną grę. Narzekać nie ma co, bo retro FPS-ów nigdy za wiele, do tego twórcy już zapowiedzieli, kiedy obędzie się jego wczesna premiera.

Architects of Shangri-La (PC)

Nowa zapowiedź od studia SlavGames to city builder umiejscowiony w mitycznej krainie Shangri-La. Ja w wielu grach tego gatunku gracz będzie budował i zarządzał miastami oraz chronił i zapewniał im „duchowe i polityczne przewodnictwo”. Architects of Shangri-La nie ma daty premiery, podobnie jak zapowiedziany przez to studio jakiś czas temu Everest Search and Rescue.

https://www.youtube.com/watch?v=1Gq50ucHGbw

Pets Hotel (PC)

Crimson Lion Entertainment z grupy PlayWay zapowiedziało swoją drugą grę, także z gatunku symulatorów. Tym razem chodzi o prowadzenie hotelu dla zwierząt. Z teasera wynika, że będą psy, koty czy żółwie. Zwierzaki trzeba m.in. karmić, myć, głaskać, czesać, obcinać paznokcie i budować dla nich wybiegi. Podobnie jak Rescue Operations Simulator gra została zapowiedziana na PC i nie ma daty premiery.

Referee Simulator (PC)

Jeśli mało Wam symulatorów, to mam kolejny. Studio Goat Gamez zapowiedziało Referee Simulator, w którym gracze wcielą się w arbitra meczu piłkarskiego. Panowanie nad emocjami zawodników, rozdawanie kartek, sprawdzanie VAR-u i wszystko co się wiąże z prowadzeniem spotkania. Data premiery na PC nie jest znana.

King’s Reign (PC)

Kolejny city builder w zestawieniu. Tym razem gracze wcielą się w króla krainy Thalendaar, pod którego opieką jest całe królestwo. Rozbudowa miast, zbieranie zasobów, walka – czyli standard w tym gatunku. Gra studia Blum Entertainment trafi na pecety w nieokreślonym terminie.

Nazi Busters (PC)

Iron Wolf Studio poinformowało, że wśród wielu projektów nad którymi pracuje jest też retro FPS – Nazi Busters. Jak sami określają, „jest syntezą humoru a’la Duke Nukem oraz rozgrywką w klimacie Wolfensteina”. Studio liczy na powtórzenie sukcesu takich retro FPS-ów jak Dusk czy Ultrakill. Demo ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Powiązane gry: