Przegląd tygodnia (20-26 grudnia)

Izometryczna karcianka zmieniła się w RPG-a z otwartym światem, spółka zależna SimFabric coś wydaje (nie, nie produkcję własną), motocykle wjeżdżają do (kolejnego) garażu.

Na okołoświąteczny tydzień zapowiadano sześć debiutów, ale niektóre giełdowe spółki maja to do siebie, że steamowe pole „data premiery” traktują jak notatnik. Otrzymaliśmy więc jedynie visual novelkę od zwycięzców PolskiGamedev.pl: Game Jam oraz shootera na Switcha.

Jeśli zaś chodzi o zapowiedziane projekty, to dwa znamy już z pecetów; Motorcycle Mechanic Simulator 2021 trafi na konsole, a Train Mechanic Simulator VR – na PlayStation VR. Ciekawostką jest Tainted Grail: The Fall of Avalon, które niby już anonsowano, acz zmieniło się ono w sposób fundamentalny, co oczywiście warto w przeglądzie wypunktować.

Przypominamy, że o nadchodzących tytułach możecie przeczytać w naszym kalendarzu premier.

Premiery polskich gier:

Madness Beverage (Switch)
Martial Law (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Symulator naprawiania motocykli od Play2Chill szału nie zrobił, co boleśnie odbiło się na giełdowym kursie spółki. Studio zapowiedziało jednak darmowe DLC oraz poinformowało o podpisaniu umowy na stworzenie konsolowych portów.

Zadania podejmie się sprawdzone w portowaniu Ultimate Games (choć złośliwi mogliby powiedzieć, że zapewne wkrótce dowiemy się, iż za prace odpowiada spółka zależna UF Games). Docelowo Motorcycle Mechanic Simulator 2021 powinna trafić na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. „Umowa ma zostać wykonana w terminie około 5 miesięcy od dnia przekazania gry z zastrzeżeniem, że termin ten może ulec wydłużeniu”.

Train Mechanic Simulator VR (PlayStation VR)

Wraz z informacją o dacie premiery Train Mechanic Simulatora VR (27 grudnia 2021 r.) SimFabric poinformowało o planach przeniesienia builda na PlayStation VR. Za produkcję odpowiada jego spółka zależna VRFabric, dla której stworzenie i wydanie symulatora mechanika pociągów będzie debiutem… zresztą debiutem realizowanym niezwykle długo, wszak pierwsze wzmianki o porcie pochodzą sprzed półtora roku.

Daty premiery na konsoli Sony nie ujawniono. VRFabric pracuje (?) aktualnie także nad innymi niewydanymi jeszcze tytułami z portfolio SimFabric: Cthulhu: Books of Ancients VR, Flipper Mechanic Simulator VR, Moon Village VR i Mushrooms: Forest Walker VR. Żadna z ww. produkcji nie ma daty premiery.

Tainted Grail: The Fall of Avalon (PC)

Co prawda nie jest to zupełnie nowa zapowiedź, ale gra zmieniła się na tyle, że warto wspomnieć o niej ponownie. Tainted Grail: The Fall of Avalon zmienił perspektywę (na pierwszoosobową), otworzył swój świat, a i założenia są inne. RPG Awaken Realms Digital zadebiutuje we wczesnym dostępie w czwartym kwartale 2022 roku, już teraz możecie zobaczyć zupełnie nowe materiały z rozgrywki.

Powiązane gry: