A.I.D. oczyści Ziemię z resztek ludzkości

Hydra Games spłaca zaciągnięty tydzień temu dług.

A.I.D. – Artificial Intelligence Defence pojawił się w naszym ostatnim przeglądzie tygodnia głównie z jednego powodu: scenariusz tytułu stworzył Maciej Ziółkowski, znany z historii do serialu animowanego “Włatcy Móch”. Studio nie zaprezentowało jednak ani trailera, ani choćby zrębów swojego pomysłu.

Właśnie nadrobiło ono jednak wstydliwą zaległość. Ze steamowej karty katalogowej możemy się dowiedzieć, że Hydra Games i Yellow Reptiles pracują nad strategią czasu rzeczywistego z elementami tower defence, w której celem gracza jest zniszczenie ludzkości. W tym celu przejmiemy kontrolę nad sztuczną inteligencją, która wykorzystując zaawansowaną technologię podejmie walkę z partyzanckimi siłami ludzkości. By uporać się z homo sapiens opracujemy nowe maszyny, ulepszymy i wyprodukujemy oddziały, wzmocnimy obronę jednostki centralnej, będziemy szpiegować przeciwnika i niuansować strategię walki.

Twórcy zapowiadają kampanię dla pojedynczego gracza, ale także możliwość zabawy ze znajomymi. Premierę (na pecetach) zapowiadają zaś na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2022 roku.