Martial Law: Debiut zwycięzców PolskiGamedev.pl: Game Jam

Czy są na sali gracze, którzy chcieliby spędzić święta w PRL-u?

Jak być może pamiętacie, w połowie roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję PolskiGamedev.pl: Game Jam. Co więcej: bez fałszywej skromności możemy napisać, że była ona sukcesem, wzięło w niej udział ponad 400 uczestników, którzy przesłali 80 gier (my zaś, by nieco osłodzić ich zmagania, rozdaliśmy kilkaset kodów na polskie perełki).

Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło zespołowi FIXER, autorom i autorce Martial Law. Wówczas tak opisywali oni swoją pracę:

„Martial Law jest grą o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Gra ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów (stąd nawiązanie do „Polski w grze”), ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił być przy swojej córce, bez względu na utrudnienia”.

Jak się niedługo później okazało, twórcy podjęli się rozbudowy prototypu, który miał trafić wkrótce na Steama.

„Wkrótce”, czyli… dziś. Nietypowa visual novelka ma nas skusić możliwością poznania realiów PRL-u, rozwiązywania problemów rodzinnych oraz obsadą, w której znajdziemy rozmaite postacie z epoki.

Produkcję kupicie pod tym adresem, jej trailer prezentujemy zaś poniżej. Piotrowi Wrzoskowi, Wiktorii Połojko, Jackowi Palczewskiemu i Arkadiuszowi Nowackiemu serdecznie zaś gratulujemy premiery.