SimFabric zakłada kolejną spółkę, tym razem od VR

VRFabric – jak sama nazwa wskazuje – będzie zajmować się produkcją symulatorów i portingiem gier na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Pierwszą przygotowywaną grą jest port Train Mechanic Simulator VR od Si7 Studio, a w dalszej kolejności są to produkcje z portfolio SimFabric. Chodzi o Moon Village VR, Flipper Mechanic Simulator VR, Mushrooms: Forest Walker VR oraz Cthulhu: Books of Ancients VR. Problem w tym, że żadna z tych gier nie miała jeszcze premiery na PC, więc de facto nie ma czego portować, a jedynie tworzyć równocześnie wersję „zwykłą” i VR. O tej sytuacji pisaliśmy niedawno, gdyż SimFabric zapowiada mnóstwo pecetowych symulatorów, ale nie wydało jeszcze żadnego.

VRFabric jest kolejną spółką założoną przez SimFarbic. W maju informowaliśmy o powołaniu do życia MobileFabric, które zajmować się ma mobilnymi wersjami gier. Także ta spółka nie może pochwalić się jeszcze żadną wydaną produkcją. Pierwszym portem będzie prawdopodobnie Thief Simulator studia Noble Muffins, który w tym roku ma trafić na urządzenia z systemem Android i iOS.