Przegląd tygodnia (17-23 października)

Miniony tydzień należał do Bloober Teamu.

W ciągu 7 dni dostaliśmy 7 zapowiedzi, ale to Silent Hill 2 rozbudził masową wyobraźnię. Krakowskie studio tworzy remake najlepszej odsłony serii… i pozostaje nam trzymać kciuki, bo fani tejże są bardzo wymagający.

Jeśli chodzi o premiery, dostaliśmy sporo ciekawych gier. No i historyczne wydarzenie: Gardenia, którą wydaje (ale jej nie produkuje) studio SimFarbic, może w końcu trafić na PlayStation 4! Problem w tym, że na PlayStation Store nadal widnieje niedotrzymana data premiery (17 grudnia 2021 r.), a karta gry nie była aktualizowana w tym roku kalendarzowym.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (17-23.10):

Blaze in Space: Beat a-Maze (PC)
Deadlink (wczesny dostęp PC)
Gas Station Simulator (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Harmony’s Odyssey (PC)
Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (Switch)
The Tenants (PC)
WW2: Bunker Simulator (Xbox One)

Nadchodzące premiery (24-30.10):

Clash II (wczesny dostęp PC)
Gardenia (PlayStation 4)
Harmony’s Odyssey (Switch)
Party Maker (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Silent Hill 2 (PC, PlayStation 5)

Bloober Team odświeży piramidogłowego, kompozycje Akiry Yamaoki (który napisze do gry kilka nowych utworów) i gameplay. Silent Hill 2. doczeka się też przesiadki na nowoczesny silnik i zupełnie nowej perspektywy.

Papetura (PlayStation 4/5, Switch, Xbox One/Series X|S)

Laureat Aggie Awards, Independent Games FestivaluDigital Dragons, Paszportu „Polityki”, nagród CEEGA  i PIXEL Awards Europe po debiucie na pecetach zmierzała wyłącznie na Switcha. Dzięki umowie z polskim wydawcą, jedną z najlepszych rodzimych przygodówek poznają gracze na wszystkich konsolach.

Perseus: Titan Slayer (PC)

Sicarius ma czas na kolejną grę. Studio nie tylko pracuje nad Drug Lord Simulatorem, ale także hack & slashem z elementami rougelike’a: Perseus: Titan Slayer. Produkcja pozwoli nam wcielić się w półboga Perseusza i rzucić wyzwanie Hadesowi, którego spróbujemy powstrzymać przed podbojem Olimpu. Premiera ma nastąpić w I kwartale 2023 r.

Sector Sweep (PC)

Moonlit zaprezentował roguelike shootera, w którym gracze będą czyścić planety z hord wrogów. Pomogą mu w tym modyfikowalny sprzęt, rozwijalne umiejętności oraz zdobyte podczas wypraw łupy. By ułatwić sobie wykonywanie misji, można do zabawy doprosić znajomych. Wspólnie przed tytułem zasiądziemy 2 listopada.

Garden Renovator (PC)

Tytuł gry zdradza wszystko. Wcielimy się w ogrodnika, a do naszych zadań będą należeć projektowanie i urządzanie ogrodów, koszenie trawników, przycinanie krzewów, odnawianie mebli czy sadzenie. Inspiracja House Flipperem widoczna jest na pierwszy rzut oka, a początkowe wrażenie potwierdza teaser. Debiutancka produkcja studia Garden Games nie ma daty premiery.

Voxellands (Oculus Rift)

Gra VR w otwartym świecie, której powstanie może zakończyć się pozwem od Microsoftu.

Chrobry. Historia sprzed 1000 lat

BTC Studios współpracuje z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co zaowocuje strategią o Bolesławie Chrobrym.

Powiązane gry: