Przegląd tygodnia (15 – 21 listopada)

Zostaniemy szefem Ubera, weźmiemy się za handel narkotykami (i to dwukrotnie!), zawalczymy z wirusem i robotami.

Mocno uaktywniły się w minionym tygodniu spółki giełdowe lub studia z nimi powiązane! Delivery INC wygląda jak kalka bardzo udanego 911 Operator, jest więc szansa, na powstanie ciekawej strategii „transportowej”. Fani serialu „Narcos” dostali anonse aż dwóch produkcji, które tytularnie różnią się raptem jednym słowem i cyfrą (Drug Lord Simulator i Drug Dealer Simulator 2). Ponadto przed nami premiera kolejnego tytułu „katastroficznego” i Terminator, którego – miejmy nadzieję – będzie tworzył Teyon.

Poniżej lista najnowszych premier, a w kalendarzu sprawdzicie, co się będzie działo w kolejnych miesiącach.

Premiery polskich gier:

Chef’s Tail (Xbox One)
CountryBalls Heroes (PC)
Lust for Darkness VR: M Edition (Steam VR)
Motorcycle Mechanic Simulator 2021 (PC)
Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall (Steam VR)

Zapowiedzi polskich gier:

Delivery INC (PC)

Fani 911 Operatora i 112 Operatora od studia Jutsu Games mogą poczuć się jak w domu, bo nowa gra Digifox wygląda praktycznie identycznie (co zresztą nie dziwi, bo wydawcą każdej z ww. produkcji jest Games Operators). Oczywiście, wzorowanie się na lepszych jest wręcz wskazane, ale na usta ciśnie się słowo: „kalka”.

Twórcy Delivery INC mają już na koncie jeden wydany tytuł – Transport INC – możemy być więc spokojni, że symulator prowadzenia firmy dostawczej na pewno powstaje. Jego data premiery nie została jednak podana do publicznej wiadomości.

Drug Lord Simulator (PC)

Moda na handel narkotykami trwa w najlepsze. Po Drug Dealer Simulatorze powstaje Drug Dealer Manager, a studio Sicarius zapowiedziało Drug Lord Simulatora. Wcielimy się w szefa kartelu, który w zawiązaniu akcji zaliczy spektakularną wpadkę, straci wszelkie kontakty i będzie musiał zacząć od zera.

Twórcy mają już na koncie jedną grę (Time to Stop Time), a kolejną w produkcji (Timerunner ma zadebiutować pod koniec listopada). Wydawcą Drug Lord Simulator będzie polskie G-Devs… niestety o studiu Sicarius nie znalazłem nic i nawet nie mam pewności, czy jest z naszego kraju. Premiera DLS-a powinna nastąpić w pierwszym kwartale 2022 roku.

Ghost Ship (PC)

Trigger Labs zapowiedziało swoją trzecią (!) katastroficzną grę. Dość zresztą podobną do Flight Catastrophe czy Pandemic Train, które zaprezentowało w sierpniu ubiegłego roku. Tym razem wcielamy się w kapitana-epidemiologa na pokładzie statku wycieczkowego. Jednostka poddana jest kwarantannie, nie może zawinąć do żadnego portu, bo wśród załogi i pasażerów spustoszenie sieje nieznany wirus.

Ma to być symulator przetrwania, w którym będziemy wydzielać leki i jedzenie, starając się ocalić jak najwięcej osób. Nie wiemy, kiedy zadebiutuje. To trzecia gra, nad którą aktualnie pracuje zespół (dotychczas nie wydał żadnej).

Drug Dealer Simulator 2

Nie pamiętam, by Byte Runners Game Studio zapowiadało kontynuację swojego wielkiego hitu, dowiedziałem się o niej z komunikatu giełdowego Movie Games. Spółka poinformowała o zawarciu porozumienie, w ramach którego może ona użyć znaku towarowego „Narcos” w Drug Dealer Simulatorze 2… ale w jaki sposób może nim dysponować i na co to się właściwie przełoży? Nie wiadomo.

PS Osobom, które żyją na innej planecie tłumaczę, że mowa o popularnym serialu Netfliksa, opartym na motywach biografii Pablo Escobara, kolumbijskiego króla kokainy.

Kolejny Terminator

O tym, czy studio Teyon pracuje nad kolejną częścią strzelaniny na licencji Terminatora, dowiemy się prawdopodobnie w tym tygodniu. Wydawca Terminatora: Resistance zapowiedział kolejny tytuł związany z nośną marką, a że w Krakowie powstała pierwsza produkcja, jest szansa, iż developerzy pracują nad kolejną grą lub dodatkami do już wydanej.

Powiązane gry: