Przegląd tygodnia (14-20 listopada)

Były członek Bloober Team spróbuje swoich sił solo, Games Incubator otworzy kolejne schronisko dla psów i cmentarzysko statków, a Pyramid Games podejmie się transportu zamków.

Ultimate Games portuje gry ze swojego portfolio na nowe platformy (Castle Renovator i Ship Graveyard Simulator ukażą się na nich niedługo, na konwersję Animal Shelter Simulator trochę poczekamy). Tymczasem krakowski twórca horrorów ma na siebie nowy pomysł.

W temacie tytułów premierowych, prym wiedzie Evil West od Flying Wild Hog, które promował niedawno sam Danny Trejo.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (14-20.11):

Floodland (PC)
McPixel 3 (PC, Switch, Xbox)
Monuments Flipper (wczesny dostęp PC)
Nemesis: Lockdown (PC)
Quantum Storm (Switch)

Nadchodzące premiery (21-27.11):

Animal Shelter Simulator (Xbox One)
Climber: Sky is the Limit (PC)
Evil West (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

Nieogłoszony projekt

Artur Łączkowski, który pracował wcześniej w Bloober Team (m.in. nad The Medium) ma już za sobą nieudany debiut jako solista. Jego Death of Rose zapowiadało się na intrygujące połączenie Silent Hilla i Until Dawna… Ale na początku 2020 r. projektant skasował grę. Zapowiedział jednak, że być może kiedyś do niej wróci.

Nie wiemy, czy ujawniony właśnie zwiastun (?) jakkolwiek podejmuje wątki anulowanego horroru. *Wiemy* natomiast, że prezentuje się on przerażająco, nie zachęca do jedzenia paluszków i że powstał on na piątej edycji Unreal Engine’u.

https://twitter.com/arturlaczkowski/status/1591021926176243712

Animal Shelter Simulator (PlayStation 4, Switch)

Symulator prowadzenia schroniska na dniach trafi na Xboksa One, a jego wydawca (Ultimate Games) zamierza zaprosić do opiekę nad czworonogami także posiadaczy innych sprzętów. W I kwartale 2023 roku tytuł ukaże się na PlayStation 4 i Switchu.

Castle Renovator (Xbox One)

Gra, która na pecetach ukazała się jako Castle Flipper, trafiła już na PlayStation 4. Teraz przyszła pora na konsole Xbox, na których odpicujemy zamki już 29 listopada. Produkcja Pyramid Games (jej konwersją zajmuje się ConsoleWay) pozwala nam samodzielnie zaprojektować pałac, a ponadto pozyskać materiały na jego budowę i wynająć odrestaurowane nieruchomości.

Ship Graveyard Simulator (Xbox One)

Kolejny symulator trafi na kolejną konsolę. Tym razem z palnikiem i młotkiem w dłoni wyruszymy na największe cmentarzysko statków na świecie. Także ten tytuł od Games Incubator portuje ConsoleWay, a jego wydaniem zajmie się Ultimate Games. Kiedy? Ponoć już 2 grudnia.

Powiązane gry: