Postal: Redux – Polacy zajmą się (kolejnymi) portami

A inni Polacy pracują nad spin-offem cyklu.

MD Games, którego głównymi akcjonariuszami są wydawca Movie Games (The Beast Inside, Lust from Beyond) oraz twórcy z Drageus Games (Mech Rage, Tactical Mind) rozszerza współpracę z Running With Scissors. Spółka zajmie się wydaniem Postal Redux nie tylko na Switchu, ale również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Prezes Radosław Mrowiński twierdzi, że jego studio przeszło tym samym chrzest bojowy.

– Nasi amerykańscy licencjodawcy od początku byli zainteresowani multiplatformowym podejściem, nie  chcieli jednak nowo powstałej spółce z Polski z góry zlecać wykonania portów na trzy różne platformy równocześnie. W miarę postępów prac nad Postalem Redux na Nintendo Switch przekonali się jednak, że jesteśmy nie tylko godni zaufania, ale także gotowi technicznie i logistycznie do przyjęcia projektu tej skali

Mateusz Wcześniak (prezes Movie Games) przypomina, że równocześnie powstają konwersje pierwszego Postala, Postal 4: No Regerts (od października na Steamie dostępna jest wczesnodostępna wersja) oraz spin-off serii. Ma to pozwolić na „unikalne crossmarketingowe działania, które na zasadzie synergii są w stanie dać imponujące rezultaty”.

Wspomniany przez Wcześniaka spin-off to dzieło warszawiaków z CreativeForge (studio błysnęło za sprawą Hard Westa i Phantom Doctrine, acz po komercyjnej porażce tego ostatniego – doszło w nim do całkowitej wymiany kadr). Z raportu za IV kwartał 2019 wiemy, że ma to być „tytuł, o którym będzie naprawdę głośno”, a więc „rozszerzenie serii gier Postal”. Konkretów jednak brak.