MicroMan to taki Ant-Man, ale wcale nie

Słowo daję, Glob Games Studio są jak drugi album zespołu Muchy.

To „Notoryczni debiutanci”. Powstałe w 2017 studio zapowiedziało już symulatory bandyty (Bandit Simulator), dyrektora w ogólniaku (I am Your Principal) oraz dziennikarza, który bada przyczyny wypadków samochodowych (Accident). A na okrasę: mroczną skradankę (Black Steel), dokument o jednej z najsłynniejszych katastrof w dziejach (Chernobyl: History of Nuclear Disaster) i przygodówkę science-fiction (Tales of Tomorrow: Experiment).

A choć żadna z tych gier się dotychczas nie ukazała, Glob Games nie ustaje w kolejnych zapowiedziach! Tym razem padło na MicroMana, który ma być trochę grą przygodową, trochę zręcznościówką, a trochę survivalem. Jak w klasycznej komedii „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”, jego bohater zmniejsza się do rozmiarów okruszka. Naszym celem będzie, rzecz jasna, powrót do preferowanej wielkości, po drodze zawalczymy jednak z mrówkami, żabami i jeżami, przelecimy się na grzbiecie motyla, przejedziemy się deskorolką i wysłuchamy kilku dowcipów. Część ww. atrakcji możecie zresztą obejrzeć na pierwszym zwiastunie.

Na pecetach MicroMan ukaże się w drugiej połowie 2021. Później trafi na Switcha, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

PS Tak się złożyło, że na wczorajszym Inside Xbox zaprezentowano Grounded od Obsidian Entertainment, które bazuje na niemal identycznych założeniach (acz wcielamy się nie w dorosłego mężczyznę, ale w grupę dzieciaków). Trailer załączamy poniżej.