Polacy zrobią port Postal i Postal Redux na Switcha

Spółka MD Games opublikowała komunikat w którym informuje, że przygotowują na Switcha dwie kultowe gry – Postal i Postal Redux.

Za obie produkcje odpowiada amerykańskie studio Running With Scissors, z którym to Polacy nawiązali współpracę. Umowa obejmuje przygotowanie portów i wydanie dwóch gier na konsole Nintendo Switch. Premiera przewidywana jest na rok 2020.

Running With Scissors to amerykański producent gier na PC i konsole, znany przede wszystkim z kontrowersyjnej serii Postal, zapoczątkowanej w 1997 roku. Od tego czasu studio wyprodukowało kilka gier z cyklu, które do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. Bardzo cieszy nas fakt, że dwie z nich – Postal i Postal Redux już niebawem trafią na Nintendo Switch, a dostosowaniem technologicznym tych tytułów na najpopularniejszą przenośną konsolę na świecie, zajmie się spółka MD Games, której jesteśmy udziałowcem. – informuje Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

Pierwsza część Postala ukazała się pierwotnie w 1997 roku. Zasłynęła wieloma kontrowersyjnymi treściami, ale zyskała olbrzymie grono fanów. W roku 2016 miała premierę ulepszona wersja tej gry akcji, pod tytułem Postal Redux. Twórcy poprawili w niej sterowanie, znacznie ulepszyli grafikę i przygotowali dopracowany tryb kooperacji.

Za przygotowanie portów odpowiada niedawno założona spółka MD Games, w której po 40% udziałów mają Movie Games oraz Drageus Games. Ma zajmować się przenoszeniem gier na konsole, a w przyszłości opracowywać własne produkcje. Pierwszym portem w ich portfolio będzie Plane Mechanic Simulator od Disaster Studio, który w tym roku ukazał się na komputerach PC.