Polska w grze #30: Co dalej z „CD-Action”?

Co dalej z pismem, redakcją, stroną, autorami, tekstami, logo, ceną, formatem i pełnymi wersjami? O co chodzi ze zbiórką crowdfundingową? Odpowiedzi udzielą Dawid „spikain” Bojarski („CD-Action”), Krzysztof Stypułkowski (Fantasyexpo) i Lidia Ukleja (Gaming Tech Esports Media).

W kwietniu wydawało się, że to koniec. Wydawnictwo Bauer zdecydowało się wówczas skasować aż 32 magazyny, w tym “PC-Format” i “CD-Action”. O sprawie donieśliśmy jako pierwsi, przypominając wówczas o burzliwych rozstaniach z redakcją i niepopularnych decyzjach ze strony wydawnictwa. Kilka tygodni później kulisy trudnej współpracy na linii CD-Action-Bauer podsumował Adam Bednarek z Polygamii.

Od dwóch tygodni wiadomo jednak, że najpopularniejsze pismo dla graczy w Polsce przetrwa. Tyle tylko, że będzie się ukazywać pod egidą Fantasyexpo. Informacja, choć radosna, wywołała lawinę wątpliwości, które postanowiliśmy rozwiać.

EEHZM-QN5DG-ZWPQY-NM4TH

Dawid Bojarski wraca na stołek redaktora naczelnego po kilkumiesięcznej nieobecności. W rozmowie z PolskiGamedev.pl przedstawi on swoją wizję magazynu i wyjaśni, w jaki sposób redakcja odczuła zmianę wydawcy. Krzysztof Stypułkowski i Lidia Ukleja odpowiedzą natomiast na pytania czytelników pisma i… nieco się im przedstawią.

Jeśli chcecie nas przesłuchać za pośrednictwem Spotify’a – zapraszamy tutaj.

Pod tym adresem nadajemy na Apple Podcasts.