Pixel Heaven wraca w formie stacjonarnej. Oby

Nie zmieni się formuła imprezy, ale jej miejsce – i owszem.

Jej organizatorzy nie mieli w zeszłym roku łatwego życia. Mimo zaproszenia doborowych gości targi trzeba było przesunąć (i to aż dwukrotnie!), następnie zdecydowano się zaś „uciec w online„. Z podobnymi trudnościami zmierzyły się osoby odpowiedzialne za Digital Dragons oraz PGA i Game Industry Conference.

Pozostaje mieć nadzieję, że tegoroczna edycja będzie miała więcej szczęścia. Pixel Heaven Games Festival & More 2021 ma się odbyć w dniach 8-10.10, a jego hasłem przewodnim będzie: „Zero łzawej melancholii„. Dziewiąta odsłona odbędzie się na terenie Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik, a złożą się na nią – już tradycyjnie – konferencja Pixel Connect, wystawa Pixel EXPO oraz konkurs Pixel Awards Europe. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

„Pixel Heaven to także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku”.

Honorowym patronatem objęły inicjatywę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Instytut Francuski w Polsce. Na liście patronów znajdziemy zaś m.in. Fundację Indie Games Polska, miesięczniki „PIXEL” i „PSX Extreme” oraz tygodnik „Polityka”.

Bilety kupicie pod tym adresem. Najtańsza wejściówka (one day visitor) kosztuje 40 zł, najdroższą (supporter) wyceniono na 170 zł.