Pixel Heaven (ponownie) przesunięte

Wygląda na to, że pół listopada spędzimy na konferencjach branżowych.

Gdy piszę te słowa trwają onlajnowe Digital Dragons, które początkowo planowano na maj. Raptem dwa tygodnie temu przesunięto natomiast PGA i GiC-a, argumentując ten ruch „głosem przedstawicieli marek ze świata gamingu i nowych technologii”. Ostatecznie obie imprezy wystartują w drugiej połowie listopada.

Termin Pixel Heaven wydawał się niezagrożony, festiwal miał się odbyć w dniach 2-4 października, a jego organizatorzy ruszyli niedawno z medialną ofensywą: poznaliśmy szczegółową rozpiskę gości oraz listę atrakcji.

Wygląda jednak na to, że pandemia ponownie namieszała w branżowym kalendarzu. Robert Łapiński poinformował właśnie, że do hal Mińska 65 w Warszawie wejdziemy dopiero w dniach 13-15 listopada. Powód opóźnienia? Oddajmy głos Łapuszowi:

„Po konsultacjach z wystawcami, partnerami i gośćmi imprezy doszliśmy wspólnie do wniosku, że większość z nich nie będzie stanie wziąć w dwóch organizowanych przez nas jesiennych imprezach, tj. Festiwalu Pixel Heaven 2020 i targach Gamedev & Creative Careers Expo 2020. Zbliżenie dat obu wydarzeń wynikło oczywiście z konieczności przeniesienia Festiwalu Pixel Heaven 2020 z wiosny na termin jesienny. Wobec tego doszliśmy do wniosku, że jedynym optymalnym i korzystnym dla wszystkich rozwiązaniem jest połączenie obu wydarzeń i organizacja ich w jednym miejscu i czasie, tym bardziej że nowa lokalizacja, ponad dwukrotnie większa od poprzedniej daje nam taką możliwość.
Wystawcy i Partnerzy zyskają jeszcze więcej możliwości (dojdzie opcja rekrutacyjna, dwie poprzednie edycje GCCE były bardzo udane), podobnie jak Goście, którzy zapoznają się z jeszcze szerszą ofertą wystawienniczą”.

Łapiński podkreśla, że nabyte na poprzednie daty karty wstępu zachowają ważność, podobnie, jak umowy sponsorskie/partnerskie/wystawiennicze (acz jeśli nowy termin nie odpowiada partnerom – mogą oni odstąpić od umowy i otrzymać zwrot środków).

Przypomnijmy, że gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. David Pleasance, Aleksy „Alex” Uchański, Marcin „Borek” Borkowski, John Cutter, Adrian Chmielarz, Wojciech Zientara i Klaudiusz Dybowski oraz Lucjan Wencel.