Pixeal Heaven 2020: Przyjadą Lucjan Wencel i David Pleasance

Marcin M. Drews spotka się na scenie Adrianem Chmielarzem, redakcja „PSX Extreme” podsumuje burzliwą historię magazynu, powróci Aleksy „Alex” Uchański… A poza tym możemy liczyć na festiwalowy odcinek „Faux Paux”.

Jak doskonale wiecie przesunięte targi Pixel Heaven ostatecznie odbędą się w dniach 2-4 października w halach Mińska 65 w Warszawie. Pod koniec lipca organizatorzy zapewnili nas, że w programie znajdzie się większość zaplanowanych pierwotnie atrakcji. Tamte zapowiedzi były jednak dość ogólnikowe, ale właśnie poznaliśmy szczegółowy program.

Powiedzieć, że tegoroczna rozpiska Pixel Heaven jest mocna, to nic nie powiedzieć. Pierwszego dnia (02.10) gwiazdą będzie David Pleasance, jedno z najważniejszych nazwisk w firmie Commodore (po spotkaniu z nim planowany jest pokaz filmu „Commodore: The Inside Story”). Jeszcze przed jego wystąpieniem Jacek Łupina, właściciel Apple Museum Poland, poprowadzi wykład o 45-letniej historii Apple’a (intrygująco zatytułowany: „Od garażu do globalnej potęgi. Zawsze własną ścieżką”), a zaproszeni prelegenci opowiedzą o cyberwłamaniach.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się dzień później (03.10). Tego dnia Aleksy „Alex” Uchański porozmawia z tajemniczymi (jeszcze) gośćmi, a Marcin „Borek” Borkowski zaprosi nas do „Indykarium”. Redakcja „PSX Extreme” podsumuje 23 lata historii magazynu, John Cutter opowie o Defender of the Crown, Marcin. M Drews wypyta Adriana Chmielarza o Witchfire (i nie tylko), a jury przyzna statuetki Pixel Awards Europe 2020. Czy wspomniałem, że po gali możemy liczyć na afterparty?

Niedzielę (04.10) rozpocznie wykład „Cyberpunk 2020: Powrót do teraźniejszości”. Z okazji 35 urodzin Amigi i Amigi ST na scenie spotkają się Wojciech Zientara i Klaudiusz Dybowski („Bajtek”), porozmawiamy również o najgorszych grach na świecie, a festiwal uświetni swoją obecnością Lucjan Wencel, który odpowie na pytania publiczności (spotkanie poprowadzi Piotr Mańkowski, redaktor naczelny „Pixela”).

A to, rzecz jasna, jedynie część zapowiadanych atrakcji (bo, serio, trudno byłoby wypisać w krótkim newsie wszystkie). Szczegółowy harmonogram znajdziecie pod tym adresem, natomiast w tym miejscu możecie kupić bilety.