Przegląd tygodnia (21-27 czerwca)

Spółki giełdowe chyba mają wakacje, bo zapowiedzi jak na lekarstwo. Za to jeden tytuł na wielu osobach zrobił niemałe wrażenie.

Chodzi konkretnie o Heading Out, grywalny ukłon w stronę kina drogi lat 70. Poza tym zaanonsowano grę akcji w wikińskim uniwersum oraz enigmatyczne „gangsterskie RPG”.

Jeśli chcecie być na bieżąco z debiutującymi polskimi tytułami, to polecam nasz kalendarz premier.

Heading Out (PC, PS4, PS5, Switch, XO, XSX)

Zaskakująca i pozytywnie odebrana zapowiedź klimatycznej „gry drogi”. Wystarczy zobaczyć trailer, wczytać się w naszego newsa i od razu wiadomo, że na ten wóz warto mieć oko. Studio Serious Sim planuje debiut tytułu na 2022 rok, na wszystkie możliwe platformy. Przy okazji zobaczcie, jak się opisowo pozycjonuje tytuły w wyszukiwarce Steama: „Heading Out – A Narrative Road Movie Racing Game”.

https://www.youtube.com/watch?v=gcUwtL0lok0

Viking Berserker (PC)

Grę akcji Viking Berserker produkuje LothbrokStudio (pisownia oryginalna), wyda ją SimulaM, prasówkę wysłało G-Devs, a promocję zapewnił na swoich socialach PlayWay. Produkcja osadzona jest w czasach wikingów, a spróbuje nas skusić zróżnicowaną walką (przynajmniej to wynika z trailera).

„Gangsterski RPG”

Jak przygotować zapowiedź, jednocześnie nie zapowiadając zbyt wiele? Wystarczy ogłosić współpracę pomiędzy Movie Games, Platige Image i Anshar Studios. Zresztą sporo się u nich ostatnio dzieje.