Digital Dragons 2020: Znamy datę i szczegóły

Tegoroczne „smoki” naprawdę będą „cyfrowe”.

O tym, że konferencja Digital Dragons odbędzie się w sieci, wiedzieliśmy już w połowie czerwca. Teraz przyszedł czas na oficjalne potwierdzenie i szczegóły – a te sugerują, że zaplanowane na 15-18 września 2020 roku wydarzenie nie utraci wiele. Program czterech (zamiast dwóch) dni imprezy obejmuje wszystkie charakterystyczne punkty. Nie zabraknie Indie Showcase (na Steamie i GOG-u) i zostaną rozdane Digital Dragons Awards za ubiegły rok. Odbędą się również wykłady, spotkania z ekspertami i sesje networkingowe.

„Zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, prelegentów, sponsorów, wystawców i uczestników jest dla nas priorytetem. Jednak, mimo niesprzyjającej sytuacji, postanowiliśmy nie rezygnować z organizacji tegorocznej edycji Digital Dragons. Podejmujemy wyzwanie przygotowania tego wydarzenia w innej niż do tej pory formie – zrealizujemy go online na poziomie równie wysokim, co poprzednie offline’owe edycje. W tym celu wykorzystamy platformę PINE”.

– mówi Anna Krampus-Sepielak, kierownik zespołu ds. branży gier.

Rzeczona platforma ma umożliwić rozstawienie wirtualnych stanowisk sponsorskich, a także np. spotykanie się uczestników. Organizatorzy deklarują, że większość zapowiedzianych do tej pory gości DD pojawi się i na cyfrowej konferencji. Na liście znajdują się m.in. Stuart Macdonald (World Design Director gry Control) i Juha Vainio (producent z Remedy), Chris Bourassa (twórca Darkest Dungeon), Randy Varnell (Director of Creative Development cyklu Borderlands), Fawzi Mesmar (dyrektor kreatywny znany z serii Battlefield, Candy Crush i Persona). Siedemdziesiąt prelekcji zostanie podzielonych na pięć bloków tematycznych, wykłady będą odbywać się rano i wieczorem polskiego czasu.

Indie Showcase zostanie zorganizowane na wzór wydarzenia, które odbyło się w maju. Zobaczymy więc sześćdziesiąt gier niezależnych – także konsolowych i mobilnych – spośród których jury oraz publiczność wyróżnią najlepsze. By zgłosić swój tytuł, trzeba wypełnić formularz, który „wkrótce” pojawi się na stronie DD wraz ze szczegółami rywalizacji.

Mimo lekkiego poślizgu przyznane zostaną również nagrody dla najlepszych polskich gier minionego roku. W trakcie imprezy będziemy poznawać nominacje, a wydarzenie zostanie zwieńczone ukoronowaniem zwycięzców.

Sprzedaż biletów na Digital Dragons już ruszyła. Możemy kupić wejściówki w dwóch wersjach: zwykłej i pozwalającej na umawianie spotkań „biznesowej”. Do 15 sierpnia bilety kosztują odpowiednio 180 i 580 zł, po Święcie Wojska Polskiego cena wzrośnie do 270 i 670 zł.