Digital Dragons: Organizatorzy przekładają konferencję

Koronawirus zebrał kolejne żniwo.

W ubiegły piątek KPT zapewniało o podjęciu nadzwyczajnych środków ostrożności, organizatorzy Digital Dragons zdecydowali się wprowadzić profesjonalnie wyposażony pokój medyczny, kontrole zdrowia przy wejściach oraz regularną dezynfekcję przestrzeni eventowej. Sytuacja nie rokowała jednak najlepiej, raptem we wtorek informowaliśmy Was o odwołaniu wykładów Digital Dragons Academy (jeśli pozwoli na to sytuacja – odbędą się one w wakacje).

Od tego czasu w Polsce zmarła pierwsza ofiara Covid-19, WHO ogłosiła stan pandemii, zaś minister Szumowski wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Efekt? DD 2020 odbędą się dopiero w dniach 14-15 września.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, prelegentów, sponsorów i wystawców jest dla nas priorytetem. Obecna sytuacja nie pozwala na zrealizowanie wydarzenia na najwyższym poziomie, dlatego w trosce o wszystkich uczestników jego termin ulega zmianie.

– piszą w oświadczeniu przedstawiciele KPT. Zapewniają również, że bilety na maj będą obowiązywać również przy wrześniowej edycji (ich zwrot jest jednak możliwy). Zmiana terminu wiąże się, rzecz jasna, z przełożeniem gali Digital Dragons oraz – ważne – z odwołaniem zgłoszeń do Indie Showcase (więcej o inicjatywie pisaliśmy w tym miejscu). Wszyscy, którzy zgłosili swoje produkcje, będą musieli zrobić to ponownie w późniejszym terminie.

Wygląda więc na to, że jesień spędzimy w rozjazdach. Raptem kilka godzin temu ogłoszono, że tegoroczna edycja festiwalu Pixel Heaven odbędzie się w dniach 2-4 października, tuż przed PGA i GiC-iem. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, dotychczas anulowano (lub przesunięto) m.in. GDC, Taipei Game Show, Google I/O, Mobile World Congress, Unreal Fest Europe, Minecraft Festival, SXSW 2020, Game Connection America oraz Games First London. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się również o anulowaniu E3.

O tym, jak Covid-19 wpływa na nasze medium dowiecie się ze specjalnego odcinka naszego podcastu “Polska w grze”.