PAX Online X EGX Digital: Świat Mroku nie jest czarno-biały [AKTUALIZACJA]

O tym, dlaczego jest w istocie biało-czerwony przekonamy się punkt 17:00.

Wszystko za sprawą panelu organizowanego podczas tegorocznych targów PAX Online X EGX Digital (swoją drogą – czy wiecie, że na wirtualnym stoisku Fundacji Indie Games Polska można zobaczyć 20 niezależnych perełek?). Już dziś o 17:00 czasu polskiego rozpocznie się dyskusja, w której wezmą udział przedstawiciele polskich Draw Distance (Vampire: The Masquarade – Shadows of New York) i Different Tales (Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest) oraz szwedzkiego Fast Travel Games (Wraith: The Oblivion – Afterlife). Dodajmy, że nie tylko porozmawiają oni o tym, jak zmienia się Świat Mroku, ale i rozdadzą darmowe klucze do swoich gier.

Wydarzenie promuje trailer, podczas którego zobaczycie nie tylko ładne artworki, ale i kilka znajomych twarzy.

Dla przypomnienia: Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest ma być zahaczającą o horror przygodówką, która pozwoli odkryć zębate tajemnice Puszczy Białowieskiej. Zgłębimy je jako Maja, współczesne dziewczę szukające prawdy o swojej rodzinie, nieprzygotowane na grozę, którą kryje polsko-białoruska dzicz. Autorzy obiecują opowieść, w której splotą się legendy i rzeczywista historia tych okolic. Wybory, jakich Maja dokona podczas wędrówki, wpłyną na trzy atrybuty – szał, siłę woli i zdrowie. Ich kombinacja otworzy lub zamknie pewnie ścieżki postępowania, wpłynie też na to, jak bohaterka będzie postrzegać otoczenie. Na podstawie podejmowanych decyzji gra określi – uwaga, spoiler! – jakim wilkołakiem jest dziewczyna. Zainteresowanych odsyłamy do ostatnich „pamiętników developerów”.

Również ciepło przyjęty Vampire: The Masquarade – Shadows of New York wpisuje się w formułę tekstowego RPG-a. Jak podkreślał w rozmowie z naszym serwisem scenarzysta Aleksander Borszowski, tytuł różni się od niedawnego Coteries of New York głównie osobą protagonistki. Julia – należąca do klanu Lasombra imigrantka z Polski – “jest napisana i mocno osadzona w tej [znanej z podręczników do Wampira – dop. red.] rzeczywistości, a jej punkt widzenia organizuje całą historię”. Ten ostatni aspekt przekłada się i na mechanikę gry – wraz z podejmowanymi decyzjami ewoluuje osobowość bohaterki i postrzeganie przez nią świata. Skojarzenia z Disco Elysium są zasadne – ubiegłoroczny erpeg był jedną z istotniejszych inspiracji studia. Na zachętę prezentujemy zwiastun premierowy:

Transmisja będzie dostępna na Twitchu.

[AKTUALIZACJA]

Materiał znajdziecie poniżej.