Saboteur SiO: SimFabric już wkrótce wyda grę na Switchu

Trzymamy kciuki, by pobiła ona rekord równocześnie grających edycji pecetowej (3 osoby).

Klasyczne odsłony Saboteur to kawał historii retrogamedevu. Platformery Clive’a Townsenda zawojowały w latach 80. ZX Spectrum i Commodore’a 64, a w 2017 (dzięki wsparciu SimFabric) pojawiły się również na współczesnych platformach.

Porty zwróciły się ponoć w dwa dni. Saboteur i Saboteur II: Avenging Angel poradziły sobie nieźle zwłaszcza na Switchu, na którym sprzedały się łącznie w ponad 100 tys. egzemplarzy. Inna rzecz, że nie wiemy, jak wiele sztuk rozeszło się po bezprecedensowej obniżce (studio oferowało je w eShopie za 4 centy, więcej piszemy o sprawie w obszernym artykule na temat spółki).

Nie da się jednak ukryć, że Saboteur SiO, a więc współczesna (choć klasycyzująca) kontynuacja poradziła sobie gorzej od szlachetnych praszczurów. Konkretnych danych sprzedażowych nie znamy, dzięki SteamCharts wiemy natomiast, że rekord równocześnie grających zatrzymał się na trzech osobach. W ciągu ostatniej doby (jak i – wyraźnie widać na wykresie – przez większość czasu od debiutu) tytułu nie odpalił zaś nikt.

Dodajmy, że na Steamie produkcję oceniły dotychczas trzy osoby.

Wersja na Nintendo Switcha zadebiutuje już w najbliższy piątek (18.09.2020). Spółka zachęca, by dodać ją do swojej listy życzeń.

Saboteur SiO is coming this Friday (18.09.2020) for Nintendo Switch in America (USA, Mexico, Canada) and Europe,…

Opublikowany przez SimFabric Wtorek, 15 września 2020