Natural Instincts debiutuje… acz z pewną taką nieśmiałościa

Nim DreamStorm Studios wyleci w kosmos i zajmie się adaptacją „Kajka i Kokosza” – wpierw spróbuje zapanować nad dziką przyrodą.

O Natural Instincts słyszymy od 1,5 roku. W grudniu 2019 zespół – dotychczas znany głównie z AR-owych projektów i aplikacji mobilnych – zapowiedział „edukacyjny symulator”, który pozwoli nam zadbać o przyrodę w różnych zakątkach globu. Kilka miesięcy później ruszyła zbiórka na Kickstarterze, jakiej ozdobą była narracja Krystyny Czubuówny.

Wczorajszy, wczesnodostępny debiut uczczono trailerem, na którym gracz nie pozwala wpaść pancernikom pod koła samochodu, łączy w pary jelonki i ratuje dziki przed myśliwymi.

Chętni mogą nabyć builda pod tym adresem. Dodajmy, że pierwsi użytkownicy oceniają go na Steamie ciepło (94% opinii jest pozytywnych)… sek w tym, że ocen wystawiono niewiele (raptem 19). Dotychczasowy rekord równocześnie grających – zdradza serwis SteamDB – zatrzymał się w okolicach setki.

Równolegle Dreamstorm Studios pracuje nad Grodem Kajka i Kokosza, przeznaczoną na iOS-y i telefony z Androidem strategią, która ma nam pozwolić na zbudowanie własnego Mirmiłowa. Dłubie też – choć niespiesznie – nad Star Exodusem, a więc budżetową odpowiedzią na sukces Homeworlda.