Star Exodus: Gliwiczanie robią własnego Homeworlda

Wśród inspiracji wymieniają także serial „Battlestar Galactica”.

DreamStorm Studios wzięło sobie do serca łacińską maksymę „per aspera ad astra”. Choć zespół był dotychczas znany z AR-owych appek (vide stworzona dla Centrum Handlowego Plaza aplikacja „Łowcy pisanek”), od niedawna dywersyfikuje on działalność. Dowodem Natural Instincts, „interaktywny symulator przyrodniczy” (w którego promocję zaangażowała się swego czasu Krystyna Czubówna) oraz ujawniony właśnie Star Exodus.

W świecie gry narody świata powróciły do kosmicznego wyścigu zbrojeń, konkurując jednak nie tylko ze sobą, ale i z wielkimi korporacjami z sektora prywatnego. W efekcie ludzkość ruszyła eksplorować kosmos, w którym – szybko się okazało – bynajmniej nie jest sama. W zawiązaniu akcji Ziemia zostanie zniszczona, a koloniści wyruszą na poszukiwanie nowego domu.

Tytuł ma być RTS-em, w którym kluczowa okaże się konkurencja o zasoby i gospodarowanie gwiezdną flotą. Równie ważne może się okazać dbanie o morale załogi, dokonywanie wyborów moralnych oraz walka z obcymi. Pierwszy zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Produkcja ma się ukazać 1 stycznia 2022 roku, a jej wydaniem zajmie się dobrze znane Games Operators. Autorzy zachęcają, by dodać grę do swojej listy życzeń.