PolskiGamedev.pl: Game Jam – Zgłoszenia gier, dodatkowe wykłady, setki kodów do zdobycia

Dziś projektant Techlandu podpowie, jak znaleźć pracę w gamedevie, a CTO Noobz from Poland wytłumaczy, kogo gamedev właściwie potrzebuje. Jutro przedstawicielki Ten Square Games będą zaś mówić o projektowaniu tytułów mobilnych.

Za nami trzy wystąpienia. Robert Podgórski (BlackMoon Desig) radził, „Od jakiej gry zacząć?”.
Maciej Szczęśnik (prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej) podzielił się doświadczeniami z projektowania walk do wiedźmińskiej trylogii.
Z kolei Michał Król (Toadman Interactive) wystąpił z frapującym wykładem: „Frankensztajnizacja gry jamowej, czyli eugenika koncepcyjna”.
Ponadto rozdaliśmy kilkaset kodów na polskie gry. Nasi widzowi mogli dodać do swoich kont m.in. egzemplarze Outriders, Green Hella, Shinga!, Ghostrunnera, Danger Scavenger, Liberated, Frostpunka czy Gamedeca… zapewniamy jednak, że wciąż mamy do rozdania kilkaset kluczy!

Choćby dlatego warto śledzić nadchodzące wystąpienia. Dziś o 17:00 na naszym kanale na Twitchu wystąpi Filip Szeląg z Techlandu („Praca w gamedevie – gdzie i jak jej (nie) szukać?„). Pół godziny później na wirtualną scenę wejdzie Tomek Dietrich z Noobz from Poland („Z czym do ludzi? Czyli kogo właściwie potrzebuje gamedev„).

W sobotę o 17:00 będziemy gościć Agnieszkę Besz i Honoratę Najdę. Przedstawicielki Ten Square Games podpowiedzą Wam, w jaki sposób zdobyć uznanie na ekranach smartfonów („Szerokości, mobilki – projektowania na iOS-y i Androida„). Dodajmy, że – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – juror Ten Square Games przyzna po imprezie nagrodę specjalną.

A skoro już o jury… Wasze projekty oceni zespół specjalistów w składzie:

  • Maciej Miąsik (Pixel Crow, Movie Games)
  • Jakub Wójcik (Fundacja Indie Games Polska)
  • Magdalena Cielecka (Anshar Studios)
  • Dariusz Wawrzyniak (Fundacja Indie Games Polska)
  • Maciej Szcześnik (Warszawska Szkoła Filmowa)
  • Przemysław Solski (11 bit studios)
  • Jacek Wandzel (Krakowski Park Technologiczny)
  • Konrad Słabig (Ten Square Games)

Miło nam również ogłosić, że najlepszy zespół może liczyć na wejściówki na Game Industry Conference. Przedstawiciele GIC-a wystosują też do zwycięzców zaproszenie na stacjonarny GIC Jam, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 19-21 października. Partnerami jamu będą Ambasada Szwajcarii i Prohelvetia, a polscy uczestnicy będą tworzyć gry wspólnie z gośćmi z Szwajcarii.

Ponadto właśnie ruszyliśmy z formularzem, za pośrednictwem którego możecie zgłosić gry. Znajdziecie go pod tym adresem.

Więcej informacji o PolskiGamedev: GameJam przeczytacie na oficjalnej stronie akcji, na naszym Discordzie oraz facebookowej grupie.