Nagrody Steam: Ruszyły nominacje!

Chyba warto, by wśród nominowanych znaleźli się również Polacy, nieprawdaż?

Na platformie Valve wystartowała jesienna wyprzedaż. Niemal równocześnie Steam zaczął zbierać nominacje do swoich autorskich nagród. Jak co roku wyróżniają się one żartobliwą formułą, jak i kapitułą: o wyróżnieniu produkcji decydują bowiem nie animatorzy kultury cyfrowej, ale zwykli użytkownicy.

Swoje typy zgłosicie – w dziesięciu kategoriach – za pośrednictwem tej strony. (Uwaga jednak: w dziewięciu z nich można proponować jedynie gry wydane po 1 grudnia 2020 r.!). Jakich?

Gra roku
Może to zasługa wciągającej rozgrywki, trzymającej w napięciu historii, dobrze napisanych postaci, nieskazitelnej wizji całości czy też uzależniającego trybu wieloosobowego. Niezależnie od powodu, zwycięzca w tegorocznej kategorii gry roku stał się klasykiem już w momencie wydania.

Gra VR roku
Gra VR roku nie udaje jedynie zwykłej rzeczywistości. Ta gra ulepsza rzeczywistość, wykorzystując medium, jakim jest VR, i popycha granice wirtualnego świata.

Owoc miłości
Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią już od dawna nie myślą o debiucie swojego dziecka. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż je wspierają, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

Razem raźniej
Istnieją gry, które po prostu nie są takie same, gdy gra się w nie w pojedynkę. Może potrzebujesz znajomego, który osłoni ci plecy. Może potrzebujesz znajomego, by wbić mu nóż w plecy. Tak czy inaczej, uciecha czeka na tych, którzy zbiorą znajomych, by zagrać w te gry.

Znakomity styl wizualny
Styl wizualny nie aspiruje do odwzorowywania wyglądu świata rzeczywistego (chociaż to samo w sobie jest bardzo szlachetne)… on opisuje charakterystyczny wygląd i atmosferę, którymi gra wręcz ocieka.

Najlepsza gra, w której jesteś do bani
Jest to gra, która nagradza uporczywość i nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Jest to najtrudniejsza gra, jaką obdarzyliśmy miłością.

Najlepsza ścieżka dźwiękowa
Ten niedoceniony bohater zasługuje na uznanie za swoją wybitną ścieżkę dźwiękową. W to mi graj!

Usiądź i zrelaksuj się
Ta gra to antidotum na ciężki dzień. Jest spokojna, relaksująca i sprawi, że twoje zmartwienia rozpłyną się bez śladu. To twój czas na osiągnięcie zen.

Nominować da się do 1 grudnia 2021 r włącznie.

W minionej edycji swoją obecność zaznaczyły Thief Simulator VR, Ghostrunner i Helltaker, a także (w kategorii „Owoc miłości”) nieśmiertelny Wiedźmin 3: Dziki Gon. Może i w tym roku warto zadbać o krajową reprezentację?

Oczywiście nie podpowiemy Wam, kogo wskazać… Być może jednak spodobała Wam się niezwykła Papetura, która zaprasza do świata skonstruowanego z użyciem papieru, tektury i kleju? Może zarwaliście nockę przy The Riftbreakerze, a więc superpopularnym miksie gatunków od EXOR Studios, albo zatraciliście się, przemierzając Kraków wraz z Marianne (tytułowym The Medium)? Bardzo wielu odbiorcom przypadło do gustu Medieval Dynasty, survivalo-rolplejo-strategia rodem z Polski, nieco mniejsze audytorium skusiły znakomicie napisany Gamedec czy flirtujące z formułą cyklu Commandos War Mongrels. Naszym największym komercyjnym hitem a.d. 2021 pozostaje chyba Outriders, nieźle poradziły sobie także darmowa przygodówka Dagon i SGW: Contracts 2, istną furorę zrobił Gas Station Simulator, a i Growing Up trafił w swój czas. Swoją drogą: również na Cyberpunka 2077 można przecież zagłosować (wszak został wydany po 1 grudnia!).