Growing Up dostało darmowe DLC

Dodatek pozwoli nam wcielić się w magika i kręgarza… kręglistę… no, gościa, który zawodowo zajmuje się grą w kręgle. A to wcale nie koniec!

Jak poinformowała na Steamie ekipa Vile Monarch, krajowa odpowiedź na Chinese Parents nieco się właśnie rozrosła. Bezpłatne rozszerzenie oferuje możliwość zrealizowania się jako „bowler” (naprawdę nie wiem, czy istnieje w polszczyźnie odpowiednik) lub iluzjonista. Oczywiście obie profesje otrzymały unikalne drzewka umiejętności.

Ponadto możemy liczyć na nowe zakończenia i przedmioty. W klasie pojawili się zaś kolejni bohaterowie: wiecznie pakujący się w kłopoty Jake, przejawiająca zdolności artystyczne Bobbie oraz niepewny swojej tożsamości i orientacji psychoseksualnej Charles.

Od dziś możemy też zakupić soundtrack z gry (na pięciolinii udzielają się Jim Guthri, Pat Robitaille, DJ Eprom, Mikromusic, i Paweł Wawrzeńczyk). Melomanów zapraszam pod ten adres.

Dla przypomnienia: tytuł łączy mechanizmy visual novelki z elementami RPG-a i RTS-a. W zawiązaniu akcji uczymy się raczkować i mówić, następnie kierujemy protagonist(k)ą podczas burzliwego dojrzewania, podejmujemy pracę (możemy zostać naukowcem, prezydentem, a nawet twórcą gier) i zakładamy rodzinę.

By dobrze przeżyć życie przyjdzie nam balansować pomiędzy obowiązkami szkolnymi, oczekiwaniami rodziców, pracą, wolontariatem a zabawą. Autorzy i autorki obiecują nieliniowy scenariusz, w którym aż gęsto od ważnych społecznie tematów (bullying, dzieci z niepełnosprawnościami, dyskryminacja społeczności LGBT+), a także możliwość „dostrzeżenia piękna życia w całej jego złożoności”.

 Growing Up zgromadziło całkiem sporo równocześnie grających (zwłaszcza na tle konkurencji) i zebrało dobre oceny użytkowników Steama (83% „pozytywów” z 708 not wystawionych ogółem). Po więcej informacji na temat produkcji odsyłam na Steama.