Cyberpunk 2077 nominowany do The Game Awards

Gra powalczy w dwóch z trzydziestu kategorii.

Organizatorzy ogłosili właśnie tytuły, które do grudnia będą rywalizować o statuetki „Oscarów gier wideo”. Otrzymaliśmy bardzo długą listę kategorii (znajdziecie ją tutaj), a tymczasem skupmy się na tym co najważniejsze.

O tytuł „gry roku” ubiegają się: Deathloop, It Takes Two, Metroid Dread, Psychonauts 2, Ratchet & Clank: Rift Apart i Resident Evil Village. Trzeba przyznać, że to bardzo mocny zestaw i trudno wskazać faworyta (nieprawda, Psychonauts 2! – dop. red. nacz.), a przecież w zestawieniu brakuje kilku uznanych hitów, chociażby wydanych niedawno wyścigów Forza Horizon 5 czy loop shootera Returnal.

Jeśli natomiast chodzi o polskie akcenty, to wypatrzyliśmy dwa. Co prawda Cyberpunk 2077 ma za sobą niełatwy rok, mimo to otrzymał jednak nominacje w kategorii „najlepsza muzyka” (w której powalczy z Deathloopem, NieR Replicant, Marvel’s Guardians of the Galaxy i The Artful Escape). Głosować można tutaj, ale konkurencja jest spora.

Blockbuster Redów rywalizuje także o miano „najlepszego RPG-a„. Również w tym wypadku ma do przeskoczenia nie lada przeciwników (Monster Hunter Rise, Scarlet Nexus, Shin Megami Tensei V i Tales of Arise), tym bardziej więc CD Projekt RED liczy na nasze głosy.

Dopowiedzmy, że Cyberpunk 2077 miał premierę 10 grudnia 2020 roku, przez co znalazł się dopiero w tegorocznej puli. (Organizatorzy The Game Awards nie czekają z nominacjami do końca roku).