Movie Games: David Jaffe przy wódeczce mówi o nowościach

To tak w temacie gier jako „instrumentu dyplomacji kulturalnej”.

David Jaffe jest ojcem God of Wara i Twisted Metal, a ostatnio także konsultantem i twarzą Movie Games. Minionej nocy Jaffe przemówił do nas po raz kolejny, tym razem prezentując trzy nadchodzące nowości z portfolio firmy oraz enigmatycznie wzmiankując pierwszy projekt Image Games. Przypomnijmy, że ta założona w kwietniu przez Movies Games i Platige Image spółka pracuje nad trzema grami. Do tej pory wiedzieliśmy tylko, że studio chce poruszyć tematykę gangsterską. Chociaż nadal nie znamy tytułu, Movie Games doprecyzowało teraz, że pierwszym projektem będzie osadzone w przeszłości („w różnych okresach”, jak mówi Jaffe) RPG akcji o tematyce gangsterskiej. Ma to być największa z dotychczasowych produkcji Movie Games.

https://www.youtube.com/watch?v=pXcrKJBeF0I

Jeśli chodzi o konkretniejsze zapowiedzi, na pierwszy ogień poszło Lust from Beyond (które Jaffe miał początkowo za „niedorzeczną pornogierkę”). Tytuł zostanie wydany w zmodyfikowanej wersji opatrzonej podtytułem „M Edition” i trafi na pecety oraz konsole Sony i Microsoftu (na PlayStation 5 i Xboksa Series X – w trybie kompatybilności). M Edition ma m.in. zapewnić „przystępniejszą” rozgrywkę oraz kusić raczej atmosferą i historią aniżeli nadmiernie szokować. Faktycznie, nowy zwiastun jest wyjątkowo grzeczny.

https://www.youtube.com/watch?v=WCmgncH28yY

Fire Commander pozwolił z kolei zobaczyć co nieco – poniżej pół minuty – nowego materiału z taktycznej zabawy w gaszenie pożarów.

https://www.youtube.com/watch?v=mYrvzqmO194

Jeszcze krótszy jest „trailer” Winter Survival Simulatora. Bez kontekstu możecie nie wiedzieć, że tych 12 sekund przedstawia popadanie w obłęd bohatera, któremu doskwiera chłód i zagraża śmierć z niedożywienia.

https://www.youtube.com/watch?v=Oug36ovxvJc

Jeśli nie zauważyliście tego za pierwszym razem, Movie Games z dumą podkreśla, że David Jaffe podczas nagrywania materiału raczył się alkoholem.