SacriFire: Twórcy Warsaw szykują własne Octopath Traveller

Komponuje autor muzyki do Dark Souls i Golden Suna!

Jedną z największych niespodzianek zaserwowało nam podczas PC Gaming Show studio Pixelated Milk… choć – patrząc na jego dotychczasowe portfolio – może wcale nie powinniśmy być zdziwieni? Zespół zadebiutował wszak jRPG-iem Regalia: OF Men and Monarchs, który łączył formułę Final Fantasy: Tactics z elementami zarządzania i visual novelki.

Po umiarkowanie dobrym przyjęciu strategii o powstaniu warszawskim, zespół wraca w bliskie sobie rejony; zapowiadany na przyszły rok SacriFire ma czerpać z najlepszych jrPG-ów lat 90. Możemy liczyć na system walki łączący czas rzeczywisty z turami, szeroki wachlarz broni, którymi wycelujemy w konkretne części ciała oponentów oraz efektywne (i efektowne!) kombosy. Retrootoczkę ma gwarantować oprawa graficzna (łącząca trójwymiarowe otoczenie i efekty z pixelartowymi postaciami) oraz soundtrack Motoi Sakuraby (Dark Souls, Golden Sun, Star Ocean).

Scenariusz zabierze nas na styk dwóch światów – podziemnego miasta Antioch i „idyllicznego raju duchów Erabus”. Pixelated Milk obiecuje ponadto moralną złożoność, profesjonalnych aktorów głosowych, crafting, łamigłówki i… a zresztą, wejdźcie no tylko na steamową kartę katalogową, bo czai się tam sporo dobra.

A jak się już wczytacie: koniecznie wesprzyjcie tytuł na Kickstarterze. W ciągu nocy udało mu się zebrać ponad 166 tys. zł, co jest dobrym prognostykiem, bo kwotę zbiórki ustalono na ponad 2 x tyle.