Movie Games: David Jaffe (twórca God of War i Twisted Metal) na pokładzie

To najgłośniejszy transfer do Movie Games od czasów Roberta Lewandowskiego.

Amerykański projektant ma na koncie nie tylko dwie pierwsze odsłony przygód Kratosa oraz cykl szalonych walk z wehikułami w rolach głównych, ale również „rysunkowego” shootera Drawn to Death i ciut już zapomnianą Mickey Manię. Wkrótce będzie obchodził 30-lecie pracy w gamedevie.

Wysiłki warszawskiej spółki, znanej zarówno za sprawą kolportażu na nasze dyski substancji psychoaktywnych, współpracy z Platige Image, czy erotycznych horrorów, dostrzegł już jakiś czas temu.

Jaffe poinformował o dołączeniu do warszawskiego studia. Na razie – jako konsultant, aczkolwiek już wkrótce, na walnym zgromadzeniu, ma zostać członkiem rady nadzorczej.

O nowej roli zawodowej twórca opowiedział w okolicznościowym nagraniu:

https://www.youtube.com/watch?v=nsQhRmX1oyw

– Nie było wiele przekonywania. Po graniu w „Lust of Beyond” sam zacząłem przeglądać katalog ich gier. Nie wszystkie ich tytuły mnie interesują, ale część mi się wyraźnie podobała. Robię gry od ponad 20 lat i brakuje mi w moim życiu tego typu gier, jakie robi Movie Games. Pomysł współpracy był dla mnie ekscytujący.

– wyznał w rozmówie z Polygamią. Cały tekst znajdziecie pod tym adresem, już wkrótce czytelnicy PolskiGamedev.pl mogą zresztą liczyć na małą niespodziankę związaną z tym głośnym transferem.

(Na marginesie: wstęp do tego tekstu nie wziął się znikąd; konsultować gry Movie Games zamierza również Robert Lewandowski).