Kajko i Kokosz: Twórcy ponownie zbierają pieniądze

Lelum Polelum, czas na zmiany! 

Starving Pixels ostro wzięło się do roboty… i nic dziwnego, bo kooperacyjny hack’n’slash zebrał cięgi po premierze pierwszego zwiastuna.

Na plasterki przeszło w tym czasie graficzny lifting; zmianie uległy też mechaniki czy sterowanie. Blisko dwuminutowa prezentacja ma nam udowodnić, że wojowie Mirmiła (nomen omen) zawojują masową wyobraźnię.

Autorzy po raz kolejny liczą na złotówki miłośników komiksów Janusza Christy. Trwa zbiórka na rozwój builda w serwisie Patronite, niedawno wystartowała również kampania na Wspieram.to. Celem jest zebranie 80 tysięcy złotych na dokończenie produkcji.

Akcja kończy się 8 listopada, na tę chwilę na kontach studia jest blisko 5200 zł, które wpłaciło 41 osób. W zależności od kwoty wsparcia przygotowane są różne gadżety (głównie cyfrowe, ale także naklejki, plakat, fizyczna edycja czy steelbook).

Dopowiedzmy, że to niejedyna próba zmierzenia się z klasyką polskich powieści graficznych. Spółka Dixit wydała już mobilkę Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź, z kolei RedDeerGames wypuściło na Switcha kolorowankę Kayko & Kokosh Coloring Book (w planach ma zresztą kolejny projekt w tym uniwersum).

Kajko i Kokosz: Na plasterki pojawi się w 2023 r. na pecetach, obu generacjach konsol PlayStation i Xbox, a później także na urządzeniach mobilnych.