Kajko i Kokosz na których czekają chyba tylko dzieci

Gra otrzymała datę premiery… prawdopodobnie.

O powstawaniu dwóch produkcji osadzonych w uniwersum stworzonym przez Janusza Christę wiemy od dawna. W czerwcu ich autorzy zaprezentowali pierwszy gameplay z Kajko i Kokosz: Na plasterki i lelum polelum, świata nie zawojowali.

Równolegle dłubią oni nad „kombinacjaą kolorowanki, interaktywnego komiksu i visual novelki„, która miała ukazać się na Switchu w pierwszym kwartale tego roku… Trochę jednak nie wyszło, bo debiut Kayko & Kokosh Coloring Book odbędzie się prawdopodobnie w piątek 16 września. Dlaczego prawdopodobnie? Bo w tytule maila widnieje: „data premiery”, z leadu dowiadujemy się, że „ujawniono datę premiery”, a tymczasem w tekście prasówki nie ma na ten temat ani słowa. Podobnie enigmatyczne są presspack, poniższy trailer i opis na YouTubie… Jedynym dowodem, że coś jest na rzeczy, pozostaje Twitter, na którym pojawiło się hasło „ten piątek”.

To nadal nie koniec, bo karty tytułu nie znalazłem ani w europejskim, ani w amerykańskim eShopie.

AKTUALIZACJA: Twórcy przyznali, że daty nie wpisali przypadkowo. Grę można już znaleźć w eShopie.

W tzw. międzyczasie na urządzeniach z systemem iOS ukazała się darmowa strategiczna gra Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź (w wersji angielskiej Kayko & Kokosh: Build and Rule) od studia Ditix Games. Jeśli jesteście zainteresowani, to można ją znaleźć także w Google Playu.