Kajko i Kokosz: Nadchodzą… dwie kolejne gry

Tym razem do Mirmiłowa wyprawią się właściciele Switchy.

W kwietniu dowiedzieliśmy się, że Dixit Games, spółka córka firmy windykacyjnej, podpisało umowę licencyjną z Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy. Jej efektem będzie stworzenie mobilnej gry o roboczym tytule „Gród Kajka i Kokosza”, za której produkcję weźmie się DreamStorm Studios (Natural Instincts, Star Exodus). Jej skromny opis załączamy poniżej:

“Elementy gry będą oparte o rozwiązania dotyczące m.in.: budowy, zarządzania i ulepszania grodu Mirmiłowa, obrona przed atakami zbójcerzy oraz przejęcia innych obiektów na mapie świata. Gracz będzie mógł brać udział w różnorodnych i unikatowych minigrach oraz wchodzić w interakcje z postaciami fabularnymi. W grze będzie zastosowany system asynchronicznego multiplayera między graczami, system leaderboardów oraz poziomu punktacji. Gra będzie posiadać reklamy, które pozwolą na monetyzację oraz wdrożenie systemu mikropłatności”.

Okazuje się, że „Kreska” nawiązała współpracę również z RedDeerGames (7 Horizons, Brawl Chess). Studio stworzy aż dwie produkcje, zaplanowane na przełom 2021 i 2022 (a więc w okolicach 50-lecia pierwszego albumu!).

„Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów przesłanych przez RedDeerGames jeszcze na etapie negocjacji umowy. Istotny dla nas, jako Fundacji, jest również fakt, że dotrzemy z promocją komiksu ,,Kajko i Kokosz” mojego dziadka do wielbicieli gier na konsoli Nintendo Switch”.

– skomplementowała zespół Paulina Christa, prezeska „Kreski”. Przypomiała również, że w ostatnich miesiącach fundacja podpisała umowy na serial animowany Netfliksa, komiksową serię „Kajko i Kokosz: Nowe przygody” oraz zaplanowany na wrzesień musical w Teatrze Syrena w Warszawie.

O samych grach wiemy jedynie tyle, że powstają. Autorzy twierdzą, że podczas prac wykorzystają doświadczenia, które zdobyli przy 7 Horizons, ostrożnie możemy więc zakładać, że dostaniemy platformera (platformery?).

Zainteresowanych odsyłamy na Twittera gry oraz na fanpage’a Red Deer Games.