Space Tail: Data premiery i nie tylko

Longterm Games zadebiutowało właśnie na NewConnect, a jego pierwsza gra zadebiutuje wkrótce na Steamie i w eShopie.

O tym, że znany analityk zamierza sprawdzić się w gamedevie wiemy od przeszło dwóch lat, gdy Albert Rokicki obwieścił powstanie Longterm Games.

Na pierwszą zapowiedź zespołu (Space Tail: Every Journey Leads Home) musieliśmy jednak poczekać do maja 2022 r. Koprodukcja z Enjoy Studio opowie historię Bei, psa-astronauty, który przeżył wyprawę w kosmos. Tytuł chce nas skusić platformingiem, kilkoma planetami, zagadkami środowiskowymi oraz „możliwością zgłębienia poruszającej, pełnej emocji fabuły” (ponoć zresztą inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami).

Gra ukaże się – na pecetach i Switchu – już 3 listopada, a zapłacimy za nią ok. 20 euro. W I kwartale 2023 r. ma się ona pojawić także na konsolach Sony i Microsoftu.

Raptem wczoraj odpowiedzialna za nią spółka zadebiutowała z kolei w alternatywnym systemie obrotu NewConnect. Na otwarciu kurs wyniósł 20,90 zł, acz po raptem kilku minutach stopniał on o przeszło 30-procent. Od tego czasu notowania nieco się jednak uspokoiły; dziś na zamknięciu za akcję Longterm Games zapłacilibyśmy 16,9 zł.

(źródło: bankier.pl)

Ponadto studio poinformowało w komunikatach giełdowych o wynikach darmowego preludium (pobrano je 4,5 tys. razy) i liczbie zapisów na wishlistach (10 tys. osób). A na okrasę: także „zawarciem umowy z GOG sp. z o. o. na dystrybucję gry”.

Czy jednak są to informacje rzeczywiście warte uwagi (oraz liczby, którymi należy się chwalić) – pozostawiamy Waszej ocenie.