Przegląd tygodnia (24-30 maja)

Występują: samobójcze warzywa, nieświęte króliki, renowatorzy stodół oraz templariusze.

To kolejny „skromny tydzień”… ale jak to w ogóle brzmi – zapowiedziano cztery gry, a mamy odczucie, że to skromna liczba! Nic jednak dziwnego, skoro spółki giełdowe zasypywały nas hurtowo kolejnymi „innowacyjnymi” symulatorami.

Jak chcecie być na bieżąco z debiutującymi polskimi produkcjami, to odsyłam do naszego kalendarz premier.

Suicide Vegetables (PC, konsole)

Ekipa Red Limb Studio zapowiedziała „przygodówkę z dużą ilością absurdalnego humoru w stylu filmów Quentina Tarantino” – Suicide Vegetables. Premiera (we wczesnym dostępie) nastąpi pod koniec 2021, później produkcja ma trafić także na konsole.

https://www.youtube.com/watch?v=fPCct4FNS8Y

Unholy Adventure (PC, Android, iOS)

Studio Dali Games pokazało przygodówkę point & click Unholy Adventure. Tytuł trafił na Androida, a wybiera się także na iOS-y (II kwartał 2021) i pecety (III kwartał).

Barn&Farm Renovator (PC)

Duality Games z grupy PlayWay zaprezentowało pecetowy symulator odnawiania zniszczonych stodół i farm – Barn&Farm Renovator. Data premiery nie jest znana. To piąta gra nad którą aktualnie pracuje zespół.

Templar Castle Builder (PC)

Studio WarZoneLab z grupy PlayWay ma dla nas średniowiecznego city buidera – Templar Castle Builder. Datę premiery ustalono na odległy 2022 r. To ósma gra, którą zapowiedzieli, nie wydali jeszcze żadnej.