„Historia Amigi piksel po pikselu” – Robert Łapiński zbiera pieniądze na polskie wydanie

…no, właściwie to nie „zbiera”, bo już uzbierał.

Dla wydawcy „Pixela” i „PSX Extreme” crowdfunding to wcale nie pierwszyzna; na wspieram.to z sukcesem ufundował już reedycję Puszki Pandory oraz komiksowy album Michała „Śledzia” Śledzińskiego.

Kolejna ze zbiórek ruszyła w piątek, a potrzebną kwotę (45 tys. zł) udało się zebrać w trakcie weekendu. Środki posłużą na opracowanie polskiego, uzupełnionego wydania książki Chrisa Wilkinsa „The Story of Commodore Amiga in Pixels”. Autor, jak czytamy w opisie:

„Opowiada jej (Amigi – dop. red.) historię, przygląda się najlepszym grom i prezentuje wspomnienia osób zaangażowanych w powstanie, upadek oraz odrodzenie się „pierwszego komputera osobistego, który dobrze wyglądał i dobrze brzmiał”. Polskie wydanie Historii Amigi Piksel po Pikselu będzie uzupełnione o materiały o polskich twórcach i przedstawicieli lokalnej demosceny”.

Pozyskane środki pozwolą pokryć koszty licencji, tłumaczenie, korektę, skład DTP oraz wydruk; jak podkreśla wydawca: „w najwyższej jakości” (format 190 x 250 mm, twarda oprawa, matowy papier).

Gdy piszę te słowa na konto zbiórki wpłacono niemal 50 tys. zł. Ujawniono również pierwsze cele dodatkowe.

Akcję możecie wesprzeć pod tym adresem.