House Flipper: Pets wyprzedzi konkurencyjnego Dog Trainera

Walkę o schedę po Nintendogs podjęły zespoły Frozen District, Frozen Way i Moonlit.

Uporządkujmy fakty. W lutym 2020 krakowski Moonlit zapowiedział enigmatyczny tytuł. Jak twierdził prezes Michał Gardeła: „poprzednia produkcja o zbliżonej tematyce sprzedała się w ponad 24 milionach egzemplarzy”. By rozwikłać zagadkę, sięgnęliśmy do listy najlepiej sprzedających się gier w historii. Dowiadujemy się z niej, że w ok. 24 mln egzemplarzy sprzedało się m.in. kilka odsłon Pokémonów, Call of Duty: Black Ops II, Sonic the Headgehog czy GTA IV. Jedynym symulatorem, który rozszedł się w podobnym nakładzie było właśnie Nintendogs.

Jak się okazało: były to przewidywania słuszne. Miesiąc później – w Amerykański Dzień Szczeniaka – krakusi oficjalnie zapowiedzieli Dog Trainera. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy tytuł się pojawi (Moonlit wydawał się ostatnio skupiony na szlifowaniu Model Buildera).

Rok później autorzy House Flippera odpowiedzieli anonsem Pets, a więc DLC, które doda do zabawy w remontowanie mieszkań mechaniki związane z opieką nad czworonogami. Poza dziesięcioma popularnymi rasami psów czy kotów, przygarniemy również królika, żółwia, papugę czy świnkę morską (oraz iguanę, pająka i węża). Własnoręcznie przygotujemy dla nich budy lub klatki, a w sklepie znajdziemy przydatne ku temu akcesoria. Mało tego, nic nie stanie na przeszkodzie, by zorganizować hotel dla franciszkańskich „braci mniejszych”! Rozszerzenie przyniesie ponad 700 przedmiotów, 11 nowych prac i 11 nowych obiektów, które samodzielnie odnowimy.

Duet Frozen District i Frozen Way zapowiedział właśnie, że „zwierzęcy” dodatek zadebiutuje 12 maja 2022. Początkowo: wyłącznie na pecetach, acz w bliżej niesprecyzowanej przyszłości tresury podejmą się także właściciele konsol.

By uczcić ujawnienie daty premiery, autorzy ruszyli z rozdawnictwem kodów (odsyłamy na tę stronę) oraz opublikowali zwiastun słodki jak pańska skórka.

Po więcej informacji odsyłamy na steamową kartę katalogową dodatku.

Przypomnijmy, że House Flipper sprzedał się dotychczas w budzących uznanie 2,5 mln egzemplarzy. Dzięki  stałej kroplówce z nową zawartością – całkiem niedawno przeżył on renesans popularności. Po premierze Farm DLC, jego autorzy i autorki bynajmniej nie spoczęli na laurach. W 2023 ma się ukazać sequel, o którym jednak na ten moment wiadomo tyle, co nic.