Pixel Heaven kusi pierwszymi atrakcjami

Do Warszawy przyjedzie twórca Another World! Ponadto zobaczymy film „Amiga: Still Alive & Kicking”, podsumujemy 40 lat ZX Spectrum i wysłuchamy wywiadów Aleksa Uchańskiego.

Swoją drogą: dyskretnie przypominamy o zgłoszeniach na Pixel Awards Europe 2022!

Podkreślcie w kalendarzach dni 10-12.06! Właśnie wtedy odbędzie się tegoroczna edycja Pixel Heaven, która pomału nabiera rumieńców. Co prawda w programie wciąż znajduje się sporo białych plam, ale pierwsze wystąpienia zapowiadają się obiecująco.

W piątek, a więc dzień „przedfestiwalowy” wysłuchamy prelekcji „40 lat ZX Spectrum: Jak powstają rzeczy wielkie” oraz „Commodore 64: Najbardziej pożądany komputer domowy w historii”. Nie zabraknie także dyskusji o Falconie30, a więc ostatnim z komputerów Atari. Fani Amisi powinni zaś ruszyć na premierowy pokaz filmu „Amiga: Still Alice & Kicking”, którego autorzy przeprowadzili wywiady z kluczowymi „Amiganami”. Na koniec wysłuchamy zaś rozmowy o polskiej demoscenie, uznanej niedawno za element Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

W sobotę zgłębimy „Tajemnice Twitcha” („Obalimy mity, pokażemy jak mierzyć efektywność streamów, omówimy specyfikę terminologii, memów, relacji z influencerami” – reklamują organizatorzy). Na scenie pojawi się także Aleksy „Alex” Uchański, który przeprowadzi rozmowy z zaproszonymi przez siebie gośćmi. Jednak gwiazdą wieczoru (no, popołudnia), będzie Eric Chahi, który zasłynął stworzeniem Another World. Uczestnicy festiwalu będą mogli zadać mu własne pytania (oraz zdobyć autograf z dedykacją). Ponadto Pixel Heaven zaprosi dwóch innych „gości specjalnych”, ale kto zacz – nie wiadomo. Nieco później dowiemy się, kto zdobędzie statuetki Pixel Awards Europe 2022 (wciąż można zgłosić swoją grę!).

Niedziela prezentuje się (na razie) dość skromnie. Tomek Kreczmar przybliży uczestnikom „Telewizję PRL-owskich nerdów oraz geeków”, Łukasz Stawarz (All in! Games) podpowie zaś, w jaki sposób tworzyć UX w grach niezależnych. Przedstawiciele Komitetu Społecznego Kronika Polskiej Demosceny poprowadzą zaś enigmatyczny „demoshow”.

Szczegółowa rozpiska jest dostępna pod tym adresem. Wejściówki możecie zaś kupić w tym miejscu.

Przypomnijmy, że już w ten weekend startują z kolei targi Gamedev & Creative Careers Expo 2022, a więc gratka dla osób, które szukają pracy w gamedevie.