House Flipper zachęcił do remontów 2,5 miliona graczy

Studio Frozen District (ex-Empyrean) ma powód do świętowania. Jak podaje portal GRYOnline.pl, ich symulator remontowania domów znalazł ponad 2,5 miliona nabywców.

Pecetowa premiera House Flippera miała miejsce w maju 2018 roku, a gra od razu podbiła serca użytkowników. Jak podaje strona SteamDB, w najlepszym momencie remonty przeprowadzało równocześnie blisko 10 900 osób, co – jak na symulator – jest wynikiem bardzo dobrym. W 2020 produkcja trafiła na konsole PlayStation 4, Switcha, Xboksa One oraz systemy mobilne. Została wydana także w wersji pudełkowej – w Polsce znanej pod tytułem „Generalne remonty domów”.

Portal GRYOnline.pl, który powołuje się na informacje bezpośrednio od twórców, podaje, że House Flipper sprzedał się w sumie w 2 530 000 kopii. Gigantyczna część – 2,1 mln – przypada na pecety. Daleko w tyle pozostają PlayStation 4 (190 000 tys. sztuk), Xbox One (140 tys.) i Switch (100 tys.).

Sukces jest tak wielki, że w międzyczasie studio Frozen Way stworzyło wersję dedykowaną wirtualnej rzeczywistości – House Flipper VR, powstał też dodatek Luxury Flipper, a w planach są jeszcze zwierzaki. A skoro już jesteśmy przy DLC, to Garden Flipper rozszedł się w liczbie blisko 600 000 kopii. Tu znów gigantyczną przewagę ma PC (570 tys.) wobec PS4 i XBO (łącznie: 24 tys.).