Chernobylite otrzymał Enhanced Edition, nadchodzą „sezony”

Gliwicki survival wypiękniał, wkrótce zaś stanie się znacznie bogatszy.

Co prawda na aktualizację dostosowująca builda do możliwości PS5 i XSX swoje się naczekaliśmy, ale od dziś jest ona dostępna. Edycję na konsole współczesnej generacji ogramy bądź w rozdzielczości 4K (przy 30 klatkach na sekundę), bądź 1080p (60 klatek na sekundę). Graficzne nowiny (m.in. ray tracing i tesselację) promuje stosowny zwiastun.

To jednak nie koniec atrakcji! Po dwóch dotychczasowych DLC (Monster Hunt, Ghost Town) The Farm 51 opublikowało kolejny dodatek. Darmowy „Season One” przynosi nam bonudową misję („Memories of You”) i unikalną kuszę („Silent Assassin”).

Na deser otrzymamy paczkę płatnych przedmiotów. „Blue flames pack” sprawi, że obiekty i struktury w bazie zyskają niebieską aurę.

Na Steamie i Epic Games Store DLC jest już dostępne, z GOG-a pobierzemy je w najbliższy piątek. Konsolowcy będą natomiast musieli poczekać do lata.

Studio ujawniło również plany na nadchodzące miesiące. Do końca roku dostaniemy trzy kolejne rozszerzenia.

Przypominamy, że The Farm 51 uruchomiło sprzedaż „Charity Packa” (100% dochodów popłynie na konta fundacji Pure Heart). Raptem dziś zespół zachęcał nas z kolei do wsparcia dla „ostatnich ludzi Czarnobyla”.