Hard West 2: Siodłajcie konie, premiera za pasem!

Przy okazji: pierwowzór sprawdzimy już wkrótce zupełnie za darmo.

Choć o sequelu westernowej wariacji na temat XCOM-a po raz pierwszy usłyszeliśmy w zamierzchłym 2019 r., konkrety poznaliśmy dopiero niedawno. W marcu okazało się, że za grę odpowiada Ice Code Games, autorzy cyberpunkowej strategii Re-Legion. W maju studio zaprosiło nas na otwartą betę, pełną wersję ogramy zaś 4 sierpnia. Nieco wcześniej (28 lipca) na Steama wróci demo tytułu. Tego samego dnia rozpocznie się darmowy weekend z „jedynką”.

Ujawnienie daty premiery uczczono zwiastunem, na którym rewolwerowcy napadają na widmowy pociąg i robią w bambuko siły nieczyste.

Tym razem pokierujemy dysponującą nadnaturalnymi zdolnościami bandą (pociski Gina Cartera przenikają przez ściany, Flynn potrafi teleportować się na krótkie dystanse, Śmiejący się Jeleń może zadać obrażenia, biegnąc w stronę wroga, a zwłoki Old Man Billa prują w oponentów nabojami). Egzotyczny oddział zrobi użytek z „brawury”, pozwalającej łączyć akcje naszych podkomendnych. (Rozwiązanie pachnie podobnym systemem z Gears Tactics).

Tytuł Polaków ma nas uwodzić także obsadą. Za soundtrack odpowiada Jason Graves (kompozytor mający w portfolio Dead Space, Alpha Protocol, Until Dawna czy Far Cry, Primal). Do studia nagraniowego weszli zaś m.in. Kevin Conroy (Batman w cyklu Injustice oraz wielu animacjach DC), Darien Sills-Evans (James Weaver w Days Gone) oraz Adam Gifford (Wayne w Dead Island).

Więcej o grze przeczytacie na jej steamowej karcie katalogowej.