Hard West 2 zapowiedziany! Ruszyły zapisy do bety

Marka trafiła w ręce cyberpunkowych strategów.

O tym, że westernowa wariacja na temat XCOM-a doczeka się sequela, wiadomo od 2019. Nie było natomiast jasnym, kto podejmie się kontynowania cyklu. Dla przypomnienia: po sprzedażowym fiasku Phantom Doctrine ekipa CreativeForge praktycznie się rozpadła. Spółka mocniej związała się z PlayWayem, szybko wtapiając się w jego struktury (po szczegóły historii odsyłam do tej publikacji). Miło nam jednak poinformować, że za Hard West 2 ma odpowiadać zespół Ice Code Games, autorzy ambiwalentnie przyjętej strategii Re-Legion.

O tym, że coś jest na rzeczy, jako pierwsze podało GRYOnline.pl, podnosząc w lipcu, że gra pojawiła się w bazie SteamDB. Jej zwiastun opublikował właśnie IGN, zdradzając, że tym razem na Dzikim Zachodzie pojawią się obrazki nie z tego świata.

Więcej zdradza uruchomiona właśnie strona oficjalna, za pośrednictwem której można zapisać się do zamkniętej bety. Hard West 2 to wciąż turowy bitewniak, ale tym razem mamy kontrolować drużynę oryginałów. Pociski Gina Cartera przenikają przez ściany, Flynn potrafi teleportować się na krótkie dystanse, Śmiejący się Jeleń może zadać obrażenia, biegnąc w stronę wroga, a zwłoki Old Man Billa prują w oponentów nabojami.

Według steamowej karty katalogowej tytuł ogramy jeszcze w tym roku. Jego wydawcą będzie Good Shepherd Entertainment.