Przegląd tygodnia (18-24 lipca)

Polacy kopią piłkę (acz w kosmosie), żenią kaszubskie wierzenia z dungeon crawlerami, malują ściany i balują.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. A jeżeli nie znaleźliście Waszej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Animal Rivals: Up In The Air (Switch)
Farm Manager 2022 (Switch)
Raubritter (PC – wczesny dostęp)
Realms of Magic (PC)
Dick Ranger (PC)
The Sunny Life (PC – wczesny dostęp)

Nadchodzące premiery:

80’s Overdrive (Xbox One)
Fire Commander (PC)
Yacht Mechanic Simulator (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Star Strikers: Galactic Soccer (PC)

Pierwsza od czasów Kopanito All-Stars Soccer piłkarska gra od rodzimego studia! Ekipa Goat Gamez i brazylijskie Lunic Games przygotowują na 2023 r. kosmicznie dobrą piłkę kopaną.

Dungeons of the Amber Griffin (PC)

Hołd dla dungeon crawlerów rodem z lat 90. w świecie kaszubskich wierzeń. Frozengem Studio chce wysłać czteroosobową drużynę do walki z potworami żywcem wyrwanymi z wierzeń dawnych Pomorzan. Premiera ma nieć miejsce w 2023 r.

Street Artist Simulator (PC)

Nieznane chyba nikomu Shining Games  zapowiedziało „grę akcji z otwartym światem, w którym malujemy graffiti”. Z opisu na Steamie wynika, że protagonista chce „stać się legendą ulicy”. Ów będzie mógł walczyć ze służbami porządkowymi, ale zdecydowanie lepszym wyjściem okaże się ucieczka. Kiedy przyciśnie nas głód – zaczniemy grzebać w śmietnikach (alternatywnie: przyjmiemy komercyjne zlecenie albo zaczniemy parać się hakerką, by ukraść pieniądze z kont możnych tego świata).

Na ulice wyruszymy w 2024 r.

Party Maker (PC)

Ciekawa sprawa, bo Forestlight Games jakiś czas temu zapowiedziało Party Maker VR. Teraz pojawił się trailer Party Maker – już bez „wirtualnej rzeczywistości” w nazwie, ale… materiał stał się niepubliczny, a karta na Steamie przestała być aktywna.

Tak czy siak chyba chodzi o symulator organizowania imprez.

Powiązane gry: