Ticket to Europe: Nadchodzi gra… i planszówka… i komiks!

Przy produkcji o uchodźcach uwijają się nie tylko twórcy gier, ale także reportażyści i pracownicy organizacji pozarządowych.

Ekipa Act Zero pracuje nad visual novelką, która przedstawi nam perspektywę trzydziestokilkuletniego pisarza in spe. Ów planuje napisać książkę o uchodźcach i uchodźczyniach, wpierw jednak musi wyprawić się do Afryki, by spisać historie autochtonów. Wracając, wyruszy w podróż jedną z nielegalnych łodzi, które próbują dobić do wybrzeży Europy.

https://twitter.com/TicketToEurope/status/1549674930085761024

Ozdobą tytułu ma być ręcznie rysowana oprawa. Dodajmy, że opracowując scenariusz, studio korzystało z pomocy dziennikarek (m.in. Dalii Mikulskiej znanej z „Tygodnika Powszechnego” i „Gazety Wyborczej”) oraz aktywistek (m.in. Kaliny Czwarnóg z Fundacji Ocalenie).

Za fabułę ma odpowiadać prezes Jędrzej Napięcek („Król, który uciekł”), zaś podbudowę technologiczną tytułu stworzy Maciej Stańczyk (wcześniej związany z CD Projektem Red, CreativeForge Games czy Fuero Games).

https://twitter.com/TicketToEurope/status/1542908468981600256

Ticket to Europe zadebiutuje I kwartale 2023 r; Więcej o grze dowiecie się z jej oficjalnej strony internetowej. Dopowiedzmy, że równolegle zespół opracowuje planszówkę (dla 1-4 osób) oraz powieść graficzną.

Projekt(y) otrzymały dofinansowanie (425 tys. zł) z Funduszy Europejskich.