Green Hell VR debiutuje. Nareszcie

Cóż, trochę to trwało…

Gdy Creepy Jar ogłaszało w marcu 2020 r. partnerstwo z Incuvo (Blair Witch VR, Layers of Fear VR), wydawało się, że port Green Hella otrzymamy prędzej niż później. Projekt sukcesywnie się jednak rozrastał; na poczet konwersji trzeba było przygotować (chociażby) nowe mechanizmy budowy czy pozyskiwania surowców oraz świeżutki system sterowania, dostosowany do możliwości kontrolerów ruchowych.

Podczas E3 zespół zapowiadał, że do Amazonii ponownie wyprawimy się w trzecim kwartale 2021, później przestał zaś informować o premierze. Miło nam jednak poinformować, że gra jest już dostępna… no, przynajmniej na Oculus Quest; w maju trafi natomiast na Steam VR. Jej zwiastun premierowy udostępniamy poniżej.

Dzięki mądremu rozwojowi, Green Hell osiągnął sprzedaż na poziomie 3 mln kopii. 29 marca zadebiutowało Spirits of Amazonia: Part 3, ostatnia część rozszerzenia gry. Creepy Jar może więc skupić się wyłącznie na Project Chimera, produkcją o której wiemy właściwie tyle, że ma być utrzymana w konwencji science-fiction i że jej świat będzie – przynajmniej w jakimś stopniu – proceduralnie generowany.

W tzw. międzyczasie Incuvo stało się własnością People Can Fly. Studio ma pracować nad VR-ową edycją jednej z nadchodzących gier nowego właściciela.