Jupiter Hell: Duchowy następca Doom Roguelike wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu

Przy okazji: grę wydadzą krajowi eksperci od boomer shooterów.

Hyperstrange sukcesywnie gra na nostalgii odbiorców. Ich debiutancki Elderborn miksował heavy metalową estetykę z mechanizmami rodem z Zeno Clasha i Dark Messiah of Might & Magic. Niewielki Crossbow: Bloodnight złożył hołd arenowym shooterom à la Painkiller, z kolei zapowiadany na ten rok Postal: Brain Damaged zabierze markę z (quasi)otwartego świata do zamkniętych pomieszczeń.

Obok produkcji własnych, firma zajęła się działalnością wydawniczą. Wiadomo już, że wzięła na ruszt Jupiter Hella od ChaosForge (studio założone przez Kornela Kisielewicza, autora Doom, the Roguelike). Tytuł pozwala nam się wcielić w kosmicznego marines, który trafia na zamieszkanego przez demony Jowisza.

Zawiązanie akcji brzmi więc cokolwiek znajomo, natomiast rozgrywka miksuje losowość roguelike’ów z turowym gameplayem i RPG-ową progresją bohatera. Od jakiegoś czasu gra jest ona dostępna w steamowym wczesnym dostępie, ale wiemy już, że w sierpniu 2021 build zostanie zaktualizowany do pełnej wersji. W tzw. międzyczasie otrzymaliśmy dużą aktualizację (która wzbogaca builda o nowe miejscówki i kolejne możliwości rozwoju postaci) i świeżutki zwiastun.