Evil West osiągnął wyniki zgodne z oczekiwaniami

Szwedzkie Embracer Group podsumowało trzeci kwartał roku fiskalnego 2022/2023.

Obejmuje on okres od października do grudnia 2022 roku, czyli kwartał, kiedy na rynku debiutował Evil West. Przypomnijmy, że w 2020 roku polskie studio Flying Wild Hog zostało kupione za 137 mln dolarów przez Koch Media (teraz Plaion), które należy do wspomnianego Embracer Group. Szwedzi przymierzają się też do kolejnych zakupów w Polsce.

Rok 2022 był wyjątkowy dla FWH, bo na rynku pojawiły się aż trzy ich gry. W marcu Shadow Warrior 3, w maju Trek to Yomi (stworzone wraz z Leonardem Menchiarim) oraz 22 listopada Evil West – krwawy western z wampirami. Ostatni tytuł wyszedł równocześnie na PC oraz dwie generacje konsol PlayStation oraz Xbox i okazało się, że to najlepsza w tym roku gra Hogów.

Embracer Games w raporcie chwali się skokiem sprzedaży o 128% względem analogicznego okresu w 2021 roku, co przełożyło się na wzrost przychodu z około 440 milionów do 1 miliarda dolarów. Warto tu doprecyzować, że grupa działa na wielu polach, od gier na PC i konsole, przez produkcje mobilne, po tytuły planszowe i karciane czy różnego rodzaju usługi w szeroko pojętej kategorii rozrywka. Jak potwierdzają szwedzi w raporcie, ważnym punktem wspomnianego okresu było polskie Evil West.

„Godnym uwagi wydaniem w tym kwartale był Evil West, opracowany przez wewnętrzne studio Flying Wild Hog (Plaion) i opublikowany przez zewnętrznego wydawcę Focus Entertainment. Tytuł spotkał się z dobrym przyjęciem i osiągnął wyniki zgodne z oczekiwaniami kierownictwa” – czytamy w raporcie.

Niestety dokładnych danych sprzedażowych grupa nie podała. Warto podkreślić, że Evil West spotkał się z dobrym przyjęciem przez graczy. Na Steamie ma w większości pozytywne opinie (75% z ponad 3400), na Metacritic gracze dali od 7.4 (PlayStation 5) do 8.7 (PlayStation 4), a na OpenCritic – 73%.

Równie ciekawy może być kolejny raport, bo w tym roku od Flying Wild Hog zadebiutowało już Trek to Yomi na Switcha i Shadow Warrior 3: Definitive Edition na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.